خانه‌های ‌روستایی آذربایجان غربی بیمه حوادث می‌شوند

تهران - ایرنا - مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام از بیمه حوادث برای تمامی خانه‌های ‌روستایی آذربایجان غربی تا سقف یک میلیارد ریال خبر داد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از بنیاد برکت، محمد ترکمانه در بازدید از مناطق زلزله‌زده خوی اظهار داشت: از آن‌جا که آذربایجان غربی یکی از مناطق حادثه‌خیز کشور است طی تفاهم با استانداری، تمامی خانه‌های روستایی استان تا سقف یک میلیارد ریال بیمه حوادث می‌شوند.

وی با بیان اینکه نیمی از هزینه‌ بیمه منازل روستایی در استان آذربایجان غربی توسط بیمه برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) تامین می‌شود،  خاطرنشان کرد: این منازل تا سقف یک میلیارد ریال برای تعمیر و بازسازی و تامین لوازم خانگی آسیب‌دیده بیمه حوادث خواهند شد.

ترکمانه از آمادگی بنیاد برکت برای بیمه خانه‌های روستایی سراسر کشور خبر داد و گفت: بیمه برکت تاکنون بیش از ۲ میلیون خانه روستایی را تحت پوشش بیمه حوادث شامل آتش‌سوزی، زلزله، انفجار، صاعقه، سیل، طغیان آب رودخانه‌ها، آتشفشان، توفان، تندباد، گردباد و ضایعات ناشی از آب برف و باران قرار داده است.

مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام، اظهار داشت: تا به امروز خانه‌های روستایی استان‌های مختلف کشور از جمله لرستان، خوزستان، خراسان شمالی، کهگیلویه و بویراحمد، کردستان کرمان، گیلان، یزد و هرمزگان از حمایت‌های بیمه‌ای بنیاد برکت برخوردار شده‌اند.

وی با اشاره به ارزیابی اولیه از خسارات زلزله خوی عنوان کرد: در مرحله اول، پخش اقلام امدادی، پتو و وسایل ضروری و توزیع روزانه غذای گرم توسط بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام در مناطق زلزله‌زده آغاز شده است.

ترکمانه ادامه داد: بنیاد احسان همچنین بخش عمده لوازم خانگی آسیب دیده در جریان زلزله را تامین می‌کند و جهیزیه عروس و دامادهایی که از بین رفته است نیز به‌طور کامل جبران خواهد شد.

وی با اشاره به آسیب محل نگهدای احشام در جریان زلزله خوی تایید کرد: با تفاهم‌نامه‌ای که با بسیج سازندگی صورت گرفته است، ۵۰۰ آغل تخریب شده در مناطق روستایی توسط گروه‌های جهادی ستاد اجرایی فرمان امام ساخته خواهد شد.

مدیرعامل بنیاد برکت تصریح کرد: همچنین با توجه به آغاز فصل سرما در مناطق زلزله‌زده خوی، تامین وسایل گرمایشی برای یک‌هزار خانوار آسیب‌دیده با مشارکت ستاد اجرایی فرمان امام آغاز شده است.

اخبار مرتبط

  • اینفوگرافی/ زلزله خوی

    اینفوگرافی/ زلزله خوی

    ایرنا - ارومیه - بامداد چهارشنبه ۱۳ مهر ماه جاری زمین لرزه‌ای به بزرگی ۵.۴ ریشتر شهر خوی را…

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha