۲۳ شهریور ۱۴۰۱، ۷:۵۶
کد خبرنگار: 3043
کد خبر: 84886435
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

نمایشگاه پاییزه قزوین و تنظیم بازار کالاهای اساسی

۲۳ شهریور ۱۴۰۱، ۷:۵۶
کد خبر: 84886435
نمایشگاه پاییزه قزوین و تنظیم بازار کالاهای اساسی

قزوین - ایرنا- نمایشگاه پاییزه قزوین که در شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان برپا و با استقبال گسترده مردم مواجه شده است، نقش مهمی در عرضه کالاهای اساسی و تنظیم بازار ایفا می‌کند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، نمایشگاه پاییزه با هدف تنظیم بازار و آسانتر کردن دسترسی شهروندان به کالاهای اساسی مورد نیاز با قیمت و کیفت مناسب برپا می‌شود و در صورت کنترل و نظارت مسوولان فرصت اقتصادی مناسبی برای مردم خواهد بود.

تخفیف‌های ویژه، تنوع محصولات، خرید آسان، قیمت مناسب و حذف واسطه‌ها از مقوله‌هایی است که به عنوان اهداف دیگر برپایی این نمایشگاه‌ها مطرح می‌شود.

چند سالی است برپایی نمایشگاه‌های عرضه کالا در زمان‌های خاص از جمله آغاز سال تحصیلی جدید با عنوان "عرضه مستقیم کالا" برای فروش اقلام مصرفی و مورد نیاز مردم در دستور کار دستگاه های متولی قرار دارد.

به باور شهروندان قزوینی، برپایی نمایشگاه پاییزه به دلیل عرضه مستقیم کالاها ضمن صرفه جویی در وقت، ترکیبی از کیفیت، تنوع و ارزانی کالاها را به همراه دارد .

در محوطه بیرونی نمایشگاه پاییزه قزوین، شاهد بازار داغ دست فروشان و توزیع کالاهای اساسی هستیم که توجه خریداران را به خود جلب می‌کند، از طرفی ازدحام جمعیت و بازدیدکنندگان این نمایشگاه به حدی بوده که تردد در سالن ها به کندی امکان‌پذیر است.

برخی شهروندان و غرفه داران در گفت وگو با خبرنگار ایرنا از وضعیت فروش و قیمت محصولات اظهار رضایتمندی کردند و برخی نیز از گرانی و بی‌کیفیتی کالاها گلایه داشتند.

به باور مصاحبه شوندگان، تنوع محصولات، تجمیع انواع کالاها در یک محل، ارزانی برخی کالاها در مقایسه با فروشگاه‌های داخل شهر، صرفه‌جویی در وقت و کیفیت کالاها از مهمترین ویژگی‌های این نمایشگاه محسوب می‌شود.

برخی بازدیدکنندگان نیز از کیفیت و قیمت محصولات عرضه شده در نمایشگاه انتقاد دارند و می گویند: برخی محصولات و کالاهای ارائه شده در این نمایشگاه که از کیفیت لازم برخوردار نیستند ، قیمت آنها نیز بالاست اما اجناسی که قیمت پایین دارند، کیفیتشان نیز پایین و نامرغوب است.

نمایشگاه پاییزه قزوین و تنظیم بازار کالاهای اساسی

قیمت ها در مقایسه با بازار منصفانه‌تر است

اکثر مراجعه کنندگان به این نمایشگاه اظهار داشتند: محصولات و خدمات ارائه شده در نمایشگاه پاییزه قزوین در مقایسه با بازار منصفانه‌تر است و حضور خانوادگی مردم در نمایشگاه بیانگر قیمت مناسب، تنوع کالا، امکانات رفاهی و دسترسی خوب مردم می باشد.

در گشت وگذار از این نمایشگاه، نظر یکی از شهروندان را در حال خرید از غرفه مواد غذایی، جویا شدیم که گفت: عرضه مایحتاج اولیه مردم در یک مکان، سبب شده است تا مردم به جای اتلاف وقت و صرف هزینه‌های رفت و آمد با آرامش خاطر در این فضای مناسب حضور یافته و اجناس مورد نیاز خود را خریداری کنند.

یکی دیگر از شهروندان گفت: قیمت مناسب کالاهای عرضه شده و نظارت بر آن، اطمینان بیشتری را به مشتریان برای خرید کالا می‌دهد و یکی از مزیت‌های برپایی نمایشگاه این است که افراد بتوانند همه نیازهای خانواده را به طور یکجا و از یک مکان خریداری کنند که علاوه بر صرفه‌جویی در هزینه‌ها، باعث صرفه‌جویی در وقت نیز ‌می شود.

مریم شهسواری با انتقاد از قیمت‌ها افزود: تخفیف اعمال شده در نمایشگاه پاییزه با توجه به سرسام آور بودن قیمت‌ها بسیار کم است و از طرف دیگر، کیفیت برخی اقلام نیز پایین است و بعضی از خانواده‌ها تنها به دلیل اینکه مسافت زیادی را تا نمایشگاه آمده‌اند، خریدهای کوچکی انجام می‌دهند که حداقل وقت و هزینه صرف شده خیلی اذیتشان نکند.

وی تاکید کرد: هرساله با نزدیک شدن به فصل بازگشایی مدارس خانواده‌ها با هزاران امید و آرزو به نمایشگاه می‌آیند ولی اجناس همچنان گران است و تغییری در این بازار به وجود نیامده است.

یکی دیگر از مراجعه کنندگان به نمایشگاه که دارای ۲ فرزند دانش آموز است، گفت: نمایشگاه پاییزه با هدف تأمین کالاها و اقلام مورد نیاز دانش‌آموزان برپا شده و برای خانواده‌های که فرزند دانش آموز دارند در این فصل از سال بسیار ضروری است.

محمدرضا مظفری افزود: با توجه به استقبال خانواده‌ها از نمایشگاه پاییزه، چنانچه مدت زمان این نمایشگاه تمدید شود مردم و به ویژه قشر کارگر و کارمند بهتر می‌توانند کالاهای مورد نیاز خانواده را تهیه کنند.

وی مهمترین مشکل این نمایشگاه را زمان برپایی آن دانست و اظهار داشت: اگر این نمایشگاه می‌توانست صبح‌ها نیز به مشتریان خدمات ارائه کند بی شک از سوی شهروندان قزوینی با استقبال خوبی مواجه می‌شد.

مظفری تصریح کرد: قیمت کالاهایی همچون کیف، کفش و لباس مدارس در این نمایشگاه کمتر از مراکز خرید شهر است اما شلوغی و ازدحام جمعیت فرصتی برای خرید را فراهم نمی‌کند.

نمایشگاه پاییزه قزوین و تنظیم بازار کالاهای اساسی

تخفیف ۲۰ درصدی هم پاسخگوی جیب خالی مردم نیست

یکی از غرفه داران در این نمایشگاه با اشاره به شلوغی غرفه ها گفت: تقریباً در این نمایشگاه هرگونه کالایی با کیفیت‌ها و قیمت‌های متفاوت وجود دارد و دست مشتری برای خرید باز است، اما باز هم تمایل چندانی در مردم برای خرید وجود ندارد.

محمد موسوی افزود: این در حالی است که خانواده‌ها می‌توانند نیازهای دانش‌آموزان را برای شروع سال تحصیلی و نیازهای منزل را از این نمایشگاه تأمین کرده و وقت و هزینه کمتری صرف کنند.

وی تاکید کرد: متاسفانه این روزها قدرت خرید مردم بسیار کم است و فروشندگان با تخفیف‌های ۲۰ درصدی هنوز نتوانستند فروشی که مدنظرشان بوده را تامین کنند.

یکی از فروشندگان کیف و کفش ،برپایی اینگونه نمایشگاه‌ها را فرصت مناسبی برای عرضه مستقیم و بی واسطه کالاها به مردم عنوان کردند.

امیرحسین محمودی افزود: این نمایشگاه برای تولیدکنندگان بهترین فرصت برای ارائه کالا و محصولات است تا هم رضایت مشتری و هم رضایت فروشنده را در پی داشته باشد.

وی از مسوولان نمایشگاه خواست: اگر امکان داشته باشد زمان دایر بودن نمایشگاه را تمدید کنند.

نمایشگاه پاییزه قزوین و تنظیم بازار کالاهای اساسی

نمایشگاه پاییزه، فرصتی برای خرید شهروندان قزوینی

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین المللی استان قزوین در این باره گفت: در آستانه بازگشایی مدارس، برگزاری نمایشگاه فروش پاییزه فرصت بسیار مناسبی است تا خانواده‌ها کالاهای مورد نیاز فرزندان خود را از نمایشگاه تهیه کنند.

احمد خورگامی افزود: ایجاد تعادل میان عرضه و تقاضا، تنظیم بازار و ایجاد فضا جهت تهیه اقلام مورد نیاز و رقابت میان عرضه کنندگان و مشارکت کنندگان از جمله اهداف برگزاری این نمایشگاه است.

وی اظهار داشت: در این رویداد اقتصادی ۱۳۵ مشارکت کننده از استان‌های قزوین، تهران، البرز و زنجان کالاهایی نظیر پوشاک، کیف و کفش، مشاغل خانگی، نوشت افزار، لوازم کمک آموزشی، محصولات فرهنگی، نشریات و کتاب، انواع مواد غذایی، مرغ و گوشت، مواد شوینده و بهداشتی و سلولزی را با تخفیف پنج تا ۲۰ درصدی عرضه کردند.

خورگامی تصریح کرد: همچنین کالاهای تنظیم بازار نظیر برنج و شکر در محوطه نمایشگاه نیز در حال توزیع است.

این مسوول تاکید کرد: این کالاها مورد تأیید کارشناسان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان است و بازرسان این سازمان در ایام برگزاری در نمایشگاه مستقر بوده و بر نحوه فروش غرفه داران نظارت خواهند داشت.

نمایشگاه پاییزه قزوین و تنظیم بازار کالاهای اساسی

۷۱۶ تن انوان کالای اساسی در نمایشگاه پاییزه قزوین عرضه می‌شود

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: ۷۱۶ تن انواع کالای اساسی شامل مرغ، گوشت، برنج و شکر در نمایشگاه پاییزه استان عرضه می‌شود.

ابوطالب مهدویان افزود: از این میران ۱۳۰ تن برنج (۶۵ تن هندی و ۶۵ تن تایلندی)، ۴۶۶ تن مرغ منجمد، ۴۰ تن گوشت گوساله منجمد و ۸۰ تن شکر با نرخ مصوب در نمایشگاه پاییزه قزوین عرضه می‌شود.

وی اظهار داشت: عرضه این کالاهای اساسی با نرخ مصوب در راستای دسترسی سریع شهروندان به مواد غذایی مورد نیاز برای سبد خانوار در فصل پاییز است.

مهدویان تصریح کرد: عرضه کالاهای اساسی بر اساس قیمت‌های تعیین شده ۲۰ درصد زیر قیمت بازار بوده که استفاده از آن برای تمامی اقشار جامعه به صرفه خواهد بود.

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین تصریح کرد: بازرسان سازمان جهاد کشاورزی بر نحوه فرآیند عرضه این کالاهای اساسی نظارت کرده و همشهریان می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف مراتب را به سامانه ۱۲۴ اطلاع دهند.

وی اضافه کرد: این اقدام از سوی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین و با همکاری مدیرکل دفتر امور اقتصادی استانداری، شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی و تعاون روستایی به مرحله اجرا درآمده است.

نمایشگاه فروش پاییزه از ۱۸ تا ۲۵ شهریورماه به مدت یک هفته از ساعت ۱۶ تا ۲۲ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی استان قزوین برپا بوده و پذیرای بازدید عموم خواهد بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha