۵ شهریور ۱۴۰۱، ۱۰:۴۸
کد خبر: 84867525
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

وزیر نیرو سرزده از طرح آبرسانی به همدان بازدید کرد

۵ شهریور ۱۴۰۱، ۱۰:۴۸
کد خبر: 84867525
وزیر نیرو سرزده از طرح آبرسانی به همدان بازدید کرد

همدان- ایرنا- «علی اکبر محرابیان» وزیر نیرو بامداد امروز شنبه به صورت سرزده از روند اجرایی طرح آبرسانی به شهر همدان بازدید کرد.

به گزارش شنبه ایرنا از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان همدان ، وزیر نیرو در حاشیه بازدید میدانی از روند اجرای طرح آبرسانی به همدان گفت: کاهش شدید آب سد اکباتان از یک هزار و ۱۰۰ لیتر به کمتر از ۴٠٠ لیتر در ثانیه، مشکلاتی برای اهالی شهر همدان به وجود آورده است و بر همین اساس به دنبال تامین منابع جدید برای آب این منطقه هستیم.

محرابیان اظهار داشت: از نقاط مختلف اطراف همدان در حال آبرسانی به این شهر هستیم، به نحوی که پروژه‌های متعددی در این حوزه تعریف و امکانات، تجهیزات و لوازم مورد نیاز از نقاط مختلف کشور و شرکت‌های آبفا به این شهر ارسال شده است.

وی با بیان اینکه به‌ صورت شبانه‌روزی برای خدمت به هموطنان و حل این مشکل در حال تلاش هستیم ابراز امیدواری کرد مردم به زودی شاهد اثربخشی نتایج تلاش‌های انجام شده باشند.

وزیر نیرو خاطرنشان کرد: دیروز و امروز بخشی از آبی که از دست رفته بود، جبران شده و در روزهای آینده میزان آب مورد نیاز باقیمانده هم تامین خواهد شد.

وی با اشاره به مشکلات موجود و وجود ۲ شبکه آبرسانی مجزا در شهر همدان، افزود: این موضوع مشکل دیگری بود که در زمان کاهش آب سد اکباتان، به چشم می‌خورد؛ در طول چند شبانه روز گذشته، عملیات اجرایی اصلاح شبکه آغاز شد تا آب از یک سامانه واحد به تمامی نقاط شهر همدان برسد.

وزیر نیرو سرزده از طرح آبرسانی به همدان بازدید کرد

محرابیان اظهار امیدواری کرد که با انجام اقدامات لازم، تامین آب شهر همدان به حالت عادی برگردد.

وزیر نیرو که نیمه شب جمعه برای ‌پیگیری میدانی پروژه آبرسانی به همدان به محل اجرای این پروژه رفته بود تا بامداد شنبه با حضور در بخش‌ها و کارگاه‌های مختلف اجرای این پروژه در گفت‌وگو با عوامل و مسئولان اجرایی، از نزدیک پیشرفت آن را پیگیری و سپس با تشکیل جلسه‌ای در استانداری با حضور مسئولان استانی و عوامل و پیمانکاران، دستورات لازم را برای تسریع در اجرای پروژه صادر کرد.

به گزارش ایرنا، در پی کاهش جدی بارش ها و خشکسالی ناشی از آن، ذخیره آب سدهای استان همدان به ویژه سد اکباتان به عنوان منبع اصلی تامین آب شهر همدان بسیار کاهش یافته است.

همین امر از ابتدای هفته گذشته موجب بروز مشکل و تنش آبی در شهر همدان و اعمال زمان بندی قطع شبکه در شهر شده است.

طرح آبرسانی به شهر همدان یکی از اقدامات موثر و پایدار برای رفع مشکل کم آبی است که این پروژه در ۱۸ سال گذشته بلاتکلیف بوده و پیشرفت بسیار کمی داشته است، از ابتدای فعالیت دولت سیزدهم این پروژه با پیگیری های جدی استاندار همدان و حمایت های دولت پیشرفت قابل توجهی داشته است چراکه اقدامی راهگشا و پایدار برای رفع مشکل کم آبی همدان است.

منابع آبی و ذخیره سد اکباتان به عنوان منبع اصلی تامین آب شهر همدان نیز به کمترین میزان خود و رسیده و به نوعی خشک شده است و از منابع آب‌های زیرزمینی برای تامین آب مورد نیاز مردم شهر همدان استفاده می‌شود.

در حال حاضر آب آشامیدنی مصرفی شهر همدان از طریق ۷۰ حلقه چاه در مناطق دشت همدان- بهار و خالق‌وردی تامین می شود.

«علی اکبر محرابیان» وزیر نیرو روز هفته گذشته نیز در جریان سفر به استان همدان به منظور بازدید از طرح آبرسانی به همدان و همچنین بررسی روند مسایل و مشکلات مرتبط با خشکسالی و تنش آبی این استان با اشاره به تلاش جدی دولت برای رفع مشکل تنش آبی ناشی از خشکسالی از جمله در استان همدان گفت: شمارش معکوس برای افتتاح ابرپروژه آبرسانی به همدان آغاز شده و مرحله اول طرح آبرسانی به همدان ظرف ۲ تا سه هفته آینده به بهره برداری می رسد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha