۳ شهریور ۱۴۰۱، ۱۴:۰۷
کد خبرنگار: 1031
کد خبر: 84865801
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

ساخت هنرستان در جوار صنعت در اصفهان نهضتی در مسیر تربیت نیروی کار ماهر است

اصفهان - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش اصفهان گفت: براساس انعقاد تفاهم‌نامه بین آموزش و پرورش و صنایع استان، ساخت هنرستان‌های در جوار صنعت با هدف ایجاد نهضتی برای تربیت نیروی کار ماهر در این استان آغاز شده است.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی اداره‌کل آموزش و پرورش اصفهان، محمدرضا ابراهیمی روز پنجشنبه در دومین روز هفته دولت در جمع مدیران و معاونان آموزشی شهرستان فلاورجان افزود: در این راستا عملیات اجرایی نیمی از ۳۲ هنرستان منعقدشده در تفاهم‌نامه با صنایع در استان آغاز شده است.

وی با بیان اینکه تربیت نیروی کار ماهر تاثیر بسیاری در آینده شغلی جوانان دارد گفت: این مهم در دستور کار آموزش و پرورش اصفهان قرار گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: یکی از مهم‌ترین دلایل تحقق نیافتن سند تحول بنیادین، حاکم شدن تفکری است که نه تنها قائل به سند تحول بنیادین نبودند بلکه به سندها و قراردادهای دیگری (سند ۲۰۳۰) قائل بودند.

مدیرکل آموزش و پرورش اصفهان افزود: قرار بر اجرای سند تحول بنیادین است و دوره‌های مربوطه در حال برگزاری است و ایجاد مدارس تحولی نیز از ابتدای مهر با تعداد محدودی در دستور کار قرار گرفته است.

وی همچنین، اجرای رتبه‌بندی را یکی از دستاوردها دانست و افزود: نگرش ایجاد شده در بین مسئولان عالی رتبه کشور این است که آموزش و پرورش باید در اولویت باشد و این بسیار ارزشمند است.

ابراهیمی با بیان اینکه یکی از ویژگی‌های نظام رتبه‌بندی این است که معلم، کارمند نیست گفت: به همت دولت و مجلس رتبه بندی اجرا شد.

وی با اشاره به آسیب‌های وارد شده به حوزه‌های پرورشی و آموزشی در دوران کرونا گفت: در این دوران مقوله پرورش آسیب جدی دید، همانطور که در دوران جنگ همه برای کمک و بهبودی مجروحان و مصدومان تلاش می‌کردند و به حیات آنان توجه داشتند اکنون نیز حیات معنوی و اعتقادی دانش‌آموزان ما به خطر بسیار مهمی افتاده است و همه باید به این عزیزان کمک  کنیم .

مدیرکل آموزش و پرورش اصفهان، پروژه مهر را بزرگ‌ترین، فراگیرترین و مهم‌ترین پروژه‌ کشور دانست و گفت: یکی از مهم‌ترین پیوست‌های معنوی این پروژه در اول مهر، هفته دفاع مقدس است که باید برای تجلیل و تکریم یادگاران دفاع مقدس و استفاده از روایت‌های این عزیزان برنامه‌ریزی شود.

ابراهیمی اظهار امیدواری کرد که سکانداران عرصه تعلیم و تربیت بتوانند خدمتگزاران خوبی برای نظام مقدس جمهوری اسلامی باشند و بتوانند دانش آموزان که بهترین امانت‌ها هستند را در راستای ارزش‌ها و هویت دینی و ملی پرورش دهند.

بیش از ۹۰۵ هزار دانش‌آموز در سال تحصیلی گذشته در  پنج هزار واحد آموزشی در استان اصفهان تحصیل کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha