۲۵ مرداد ۱۴۰۱، ۱۰:۲۶
کد خبر: 84855744
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

طرح ساماندهی داوران قرآنی در کشور آغاز شد

۲۵ مرداد ۱۴۰۱، ۱۰:۲۶
کد خبر: 84855744
طرح ساماندهی داوران قرآنی در کشور آغاز شد

ساری - ایرنا - رییس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه از آغاز طرح ساماندهی داوران قرآنی خبر داد و گفت : تاکنون یک مرحله از این طرح اجرایی شده است.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران، حمید مجیدی‌مهر در آیین اختتامیه چهل و پنجمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم مرحله استانی مازندران که شب گذشته در مجتمع فرهنگی و قرآنی بصیرت آستان مقدس امامزاده ابراهیم(ع) آمل برگزار شد ، ادامه داد : برگزاری مسابقات قرانی در توسعه و تبلیغ وقف قرآنی تاثیر بسزایی دارد.  
وی با تاکید بر نیاز به ترویج وقف قرآنی در جامعه ادامه داد : با برگزاری رویدادهای قرآنی در امامزادگان ضمن معرفی هر چه بیشتر این اماکن مذهبی به مردم در سوق دادن آنها به سمت و سوی فعالیت های قرآنی تاثیر خواهد داشت .

رییس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت : نیت ۷۴ درصد موقوفات کشور مربوط به برگزاری مراسم امام حسین (ع) است و تلاش های اوقاف برای اجرای این نیات واقفان است .

وی با اشاره به اینکه چهره‌های قرانی باید راه خود را مشخص کنند ، افزود : یک چهره قرانی باید بداند برای چه در رشته تلاوت، ترتیل یا حفظ فعالیت دارد ،نیت در انجام هر یک از کارهای قرآنی رمز موفقیت آنها است.
چهل و پنجمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در مرحله استانی از روز یکشنبه ۲۳ مرداد تا شامگاه سه شنبه ۲۵ مرداد ماه با حضور ۳۲۰ نفر از قاریان خانم و اقا در آستان امامزاده ابراهیم آمل در حال برگزاری است که حدود ۴۰ نفر برتر در رشته های حفظ پنج جزء قرآن ،حفظ ۱۰ جزء قرآن ،حفظ ۲۰ جزء قرآن ، قرائت ، ترتیل ، حفظ کل قرآن کریم  دراین مسابقات مشخص شدند که بر اساس سهمیه اعلامی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور، برترین‌های این مسابقات که حائز نمرات لازم شده باشند به مرحله کشوری راه خواهند یافت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha