۲۲ مرداد ۱۴۰۱، ۱۷:۰۰
کد خبر: 84852207
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

شهرداری سمنان هفته دولت ۴۵ طرح افتتاحی دارد

۲۲ مرداد ۱۴۰۱، ۱۷:۰۰
کد خبر: 84852207
شهرداری سمنان هفته دولت ۴۵ طرح افتتاحی دارد

سمنان- ایرنا- شهردار سمنان گفت: افتتاح  ۴۵ طرح برای هفته دولت پیش‌بینی شد که مهمترین آن‌ها جاده سیلو به عنوان متصل کننده حلقه جنوبی کمربندی به مسکن مهر سمنان است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سید علی مرتضی‌نژاد روز شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه در سالن شهید بابایی شهرداری سمنان بیان کرد: برای جاده سیلو ۲ کیلومتر و ۶۰۰ متر زیرسازی انجام شد، آسفالت آن مرحله به مرحله انجام می‌شود و روشنایی هم تامین خواهد شد.

وی با بیان اینکه شهرداری سمنان برای همه طرح‌های عمرانی خود فیبر نوری نیز تعریف می‌کند افزود: ۲ هزار و ۵۰۰ متر فیبر نوری برای جاده سیلو انجام می‌شود.

شهردار سمنان گفت: بر اساس روزشمار نصب شده، پل روزیه ۱۸۳ روز دیگر و مصادف با دهه فجر برای عبور و مرور راحت و ترافیک روان شهرک روزیه افتتاح می‌شود.

مرتضی‌نژاد با بیان اینکه طرح پل روزیه۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد گفت: این پل مقداری از مشکل ترافیک شهرک روزیه را حل می‌کند اما با توجه به اجرای طرح اقدام ملی مسکن و ساخت ۹۵۰ واحد در ۱۲/۶ هکتار زمین، این پل نیز کفایت نمی‌کند.

وی افزود: به همین دلیل، احداث پل امام حسن (ع) که به جاده آب گرم دسترسی دارد و راه به روزیه را آسان می‌کند، سرعت گرفت و اکنون ۲۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

شهردار سمنان گفت: اگر در غرب شهرک روزیه و محل اجرای طرح اقدام ملی مسکن، موضوع جمع‌آوری آب‌های سطحی انجام نشود مشکل زیادی به وجود می‌آید، هر وقت این مشکل حل شود، عملیات عمرانی این شهرک نیز آغاز می‌شود.

درآمد و هزینه‌کرد امسال شهرداری سمنان 

مرتضی‌نژاد بیان کرد: از ابتدی سال جاری تا ۲۰ مرداد، ۳۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای طرح‌های عمرانی هزینه شد.

وی افزود: از ابتدای امسال تا ۲۰ مرداد درآمد شهرداری سمنان ۱۲۷ میلیارد تومان بود.

مرتضی نژاد ابراز داشت: شهرداری سمنان یک هزار و ۴۸۷ کارمند دارد و تا زمانی که وضعیت این افراد تعیین نشود، نیروی جدید جذب نمی‌شود.

شهردار سمنان گفت: من با فروش خانه برای تامین مالی شهرداری مخالف هستم زیرا این خانه‌ها سرمایه شهر است و برای تامین مالی باید درآمد پایدار رقم بخورد.

وی افزود: از زمان تصدی سمت شهرداری این دوره تا کنون ۱۶۷ میلیارد تومان بدهی شهرداری سمنان به پیمانکاران پرداخت شد و پیمانکاران هم‌زمان دوباره نسیه برای شهرداری کار کردند.

شهرداری سمنان گفت: در سال ۹۵ طرح تفصیلی شهر سمنان با حضور مشاور تعیین شد اما مصوب نشد و هنوز درگیر دادگاه است. اکنون مشاور پیشرفت خوبی داشته و طرح تفصیلی جدید تا بهمن ۱۴۰۱ نهایی می‌شود.

مرتضی‌نژاد ابراز داشت: طرح مجتمع تجاری امام حسین (ع)، پل زاوقان، آتش نشانی مسکن مهر، مجتمع تجاری خیابان آیت الله عالمی، تعریض خیابان بالای مصلی و  سوله پارک کومش که ۵۰ درصد پیشرفت داشته از مهمترین طرح‌های شهرداری سمنان است.

تعیین تکلیف زمین هوا فضا در شرق سمنان

وی افزود: شهرداری دوره قبل با استناد بر قانون انتقال پادگان‌ها به خارج شهر، قسمتی از زمین هوا فضا را آزاد کرد و اکنون شرط اول  این طرح برداشتن کل دیوارها است.

شهردار سمنان گفت: سهم ما از این ۵۰ هکتار زمین ، ۲۳ هکتار است که با اجرای معابر، ۱۷.۵ هکتار باقی می‌ماند که به منظور طرح‌های تجاری، آموزشی و درمانی استفاده می‌شود.

مرتضی‌نژاد گفت: ۲۷ هکتار باقی مانده نیز سهم هوافضا است که اجرای معابرآن هم نیز با شهرداری است و کاربری آن مسکونی خواهد بود.

وی افزود: ۲۶ هکتار از شهرک ۵۲ هکتاری آسیا برای انتقال صنوف مزاحم تملک شد و با توجه به اینکه در این مکان فقط صنوف لوکس هستند، قرار است پیش از جذب سرمایه‌گذار و تملک ۲۶ هکتار باقی مانده، سایر صنوف نیز به این مکان اضافه شود که همه صنوف حضور داشته باشند.

تهیه نردبان بلند آتش‌نشانی سمنان از مصوبات سفر دولت سیزدهم 

شهردار سمنان گفت: نردبان بلند آتش‌نشانی از مصوبات سفر استانی رئیس جمهور بود که با پیگیری‌ها تخصیص یافت و تا دهه فجر به سمنان می‌رسد.

مرتضی‌نژاد بیان کرد: این نردبان ۳۲ متر ارتفاع دارد و ۳۰ متر نیز ارتفاع آبرسانی آن است  یعنی تا ارتفاع ۶۲ متر را خدمات‌رسانی می‌کند.

وی افزود: به دلیل تخصیص این نردبان، مصوبه بلندمرتبه سازی نیز تصویب شد و اکنون احداث ساختمان ۱۵ طبقه هم مجاز است.

مطالبات شهرداری سمنان 

شهردار سمنان گفت: شهرداری سمنان ۲۲۰ میلیارد تا سال ۸۸ از ادارات طلب داشت که ۷۵ میلیارد تومان آن متعلق به یک اداره کل است.

مرتضی‌نژاد بیان کرد: شهرداری سمنان ۱۹ خانه تاریخی دارد گفت: طی مذاکره با معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، تعدادی از این خانه‌ها برای ایجاد «خانه خلاق» در راستای شعار سال انتخاب می‌شود.

اقدامات در حوزه انفورماتیک و نظارت هوشمند

وی افزود: از سال ۹۵ تا کنون شهردرای سمنان، بدون احتساب فیبر نوری جاده سیلو، ۳۴ کیلومتر فیبر نوری انجام داد که ۹ کیلومتر آن از ۱۴۰۰ به بعد انجام شد.

شهردار سمنان گفت: از سال ۹۳ تا کنون ۱۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان برای دوربین‌های شهر هزینه شد که  ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان در دوره فعلی رقم خورد.

مرتضی‌نژاد بیان کرد: شهرداری سمنان هشت دوربین ثبت تردد، ۶ دوربین ثبت تخلف و ۴۳ دوربین پایش تصویر دارد.

وی افزود: چهار تصفیه خانه محلی فاضلاب در محله‌های مختلف شهر سمنان برای فضای سبز و کاهش هزینه‌های انتقال پساب تصفیه شده از جنوب شهر با مصوبه محیط زیست احداث می‌شود.

شهردار سمنان گفت: اکنون افراد دارای ویلچیر توانایی استفاده از اتوبوس شهری ندارند به همین دلیل یک اتوبوس مخصوص ویلچیر خریداری شد و هفته دولت فعالیتش آغاز می‌شد.

مرتضی‌نژاد ابراز داشت: این اتوبوس به منظور سرویس مدرسه کودکان استثنایی نیز به صورت رایگان استفاده می‌‎شود.

وی افزود: کسب عنوان «پایتخت کتاب» به طور جدی پیگیری می‌شود و شهرداری تمام وظایف خود را در این حوزه انجام می‌دهد.

شهردار سمنان با بیان اینکه متخصص ترافیک در سمنان نداریم گفت: ابتدی سال روند مطالعاتی احداث تونل بهشت با مشاوره محمود صفارزاده، مدرس دانشگاه، آغاز شد که هم طرح ترافیکی شهر سمنان نوشته شود و هم اگر مورد تایید قرار گیرد تونل بهشت ساخته شود.

مرتضی‌نژاد ابراز داشت: ۳۰ سکوی مسافر، سرویس بهداشتی و ورودی خروجی ترافیک پارک کومش اجرا می‌شود.

شهردار سمنان افزود: بلوار ۱۷ شهریور به منظور اجرای زیست شبانه در نظر گرفته شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha