همراهی بانک مسکن سمنان با ۴.۳ هزار میلیارد ریال تسهیلات برای نهضت ملی مسکن

سمنان- ایرنا- مدیر شعب بانک مسکن استان سمنان گفت: یکهزار و ۴۱۰ فقره تسهیلات به ارزش چهار هزار و ۳۱۹ میلیارد ریال در قالب طرح نهضت ملی مسکن در این استان پردخت شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، محمدرسول خاکساری روز دوشنبه در نشست خبری افزود: شعب بانک مسکن در استان سمنان از ابتدای سال ۱۴۰۱ تا کنون تعداد ۲هزار و۵۰ فقره تسهیلات به میزان ۶ هزار و ۷۹۰ میلیارد ریال به شهروندان استان پرداخت کرد.

مدیر شعب بانک مسکن استان سمنان با اشاره به رسالت بانک مسکن به عنوان تنها بانک تخصصی در بخش مسکن و ساختمان برای کمک به خانه دار شدن مردم و رونق بخش مسکن، ضمن اعلام آمادگی کامل جهت همکاری و تسریع در فرآیند پرداخت انواع تسهیلات مسکن بویژه طرح نهضت ملی مسکن و تسهیلات نوسازی در بافت فرسوده، گزارشی از عملکرد بانک در این طرح ها ارائه کرد.

وی اضافه کرد: ۴۲ پروژه از ۶۹ پروژه باقیمانده طرح مسکن مهر به مرحله فروش اقساطی رسیده است و ۲ هزار و ۲۶۸ واحد مسکونی در قالب ۲۷ پروژه باقیمانده است که بانک مسکن برای پیگیری و تعیین تکلیف این پروژه ها نیز آمادگی کامل دارد.

وی افزود: ۴۸ میلیارد ریال در قالب تسهیلات قرض الحسنه ازدواج نیز به جوانان در شرف ازدواج پرداخت شد.

خاکساری تصریح کرد: در بخش پرداخت تسهیلات بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ مربوط به نوسازی منطقه بافت فرسوده، کلیه پروژه های معرفی شده به بانک مسکن پذیرش شد و تاکنون ۸۵ پروژه برای احداث تعداد ۳۷۷ واحد به مبلغ یکهزار و ۱۲۷ میلیارد ریال انعقاد قرارداد شد که منجر به کسب رتبه اول جذب این نوع تسهیلات بین بانکهای استان سمنان شد.

وی با اشاره به اینکه استان سمنان دارای ۶ شهرستان و ۱۳ شهر است و از این ۱۲ شهر دارای محدوده مصوب بافت فرسوده است و با توجه به آمار سکونت بیش از ۳۰ درصد جمعیت شهری این استان در منطقه بافت فرسوده، بیان کرد: بانک مسکن با ارائه تسهیلات با شرایط ویژه مانند کاهش ۱.۵ درصدی نرخ سود تسهیلات نسبت به سایر تسهیلات و نیز افزایش مدت بازپرداخت تسهیلات در این مناطق در حوزه احیای بافت فرسوده و زیباسازی شهر و همچنین ایجاد سرپناه برای شهروندان استان سمنان حمایت خود را اعلام می کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha