۲۰ مرداد ۱۴۰۱، ۲۲:۲۷
کد خبرنگار: 3196
کد خبر: 84850750
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

لرستانی‌ها در دهه اول محرم نزدیک به دو هزار واحد خون اهدا کردند

خرم آباد - ایرنا - مدیرکل انتقال خون لرستان از رشد ۵۴ درصدی اهدای خون در استان خبر داد و گفت: در دهه اول محرم امسال دو هزار و ۲۲۵ لرستانی با پیوستن به پویش نذر خون هزار و ۸۷۹ خون نذر سلامتی بیماران نیازمند کردند.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی انتقال خون لرستان، علی سوری با اشاره به اجرای پویش نذر خون از ابتدای محرم تا اربعین حسینی در استان لرستان اظهار کرد: مردم عزادار استان لرستان با شرکت در پویش نذر خون در دهه اول محرم هزار و ۸۷۹ واحد خون اهدا کردند.

وی با اشاره به مشارکت بالای مردم لرستان درپویش نذرخون افزود: دهه اول محرم امسال اهدای خون در استان ۵۴ درصد افزایش داشته به طوری که تعداد اهدا کنندگان از هزار و ۴۵۵ اهدا کننده مدت مشابه سال گذشته به ۲ هزار و ۲۲۵ نفر رسیده است.

مدیر کل انتقال خون لرستان با اشاره به حضورچشمگیر اهدا کنندگان بار اولی در مراکزاهدای خون در دهه اول محرم عنوان کرد: تعداد اهداکنندگان بار اولی شرکت کننده در پویش نذرخون در دهه اول محرم ۱۰۷ درصد رشد داشته و از ۲۰۰ نفر سال گذشته به ۴۱۵ نفر رسیده است.

وی بیان کرد: امسال در دهه اول محرم ۵۹۴ نفر فرد با سابقه اهدای خون با حضور در پایگاه های انتقال خون استان خون اهدا کردند که در مقایسه با ۳۴۵ نفر سال گذشته ۷۲ درصد افزایش داشته است. 

سوری با اشاره به استقبال کم نظیر بانوان از پویش نذر خون محرم امسال گفت: با توجه به اطلاع رسانی‌ها و ترویج فرهنگ اهدای خون در میان بانوان، خوشبختانه دهه اول محرم شاهد رشد ۶۸ درصدی حضور بانوان در پایگاه‌های انتقال خون استان بودیم به طوریکه تعداد این بانوان از ۱۶۰ نفرمدت مشابه سال گذشته به ۲۶۹ نفر رسیده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha