پیروزی تیم ملی شطرنج زنان ایران مقابل بنگلادش در المپیاد جهانی

تهران- ایرنا- تیم ملی شطرنج زنان ایران در المپیاد جهانی برابر بنگلادش به پیروزی رسید و تیم مردان برابر آمریکا نتیجه را واگذار کرد.

به گزارش ایرنا، چهل و چهارمین دوره مسابقات المپیاد جهانی شطرنج از ۷ مرداد در شهر چنای هند آغاز شد.

تیم ملی شطرنج مردان (آزاد) ایران امروز در ششمین دور از مسابقات المپیاد جهانی شطرنج به مصاف تیم ملی قدرتمند آمریکا بخت نخست قهرمانی رفت و در رقابتی نزدیک و حساس  ۲/۵ بر ۱/۵ مغلوب شد.

روی میز ۱ سوپر استاد بزرگ پرهام مقصودلو مقابل سوپر استاد بزرگ  فابیو کاروانا نفر نهم رده‌بندی جهان (نایب قهرمان اسبق جهان) در یک بازی جسورانه نتیجه را واگذار کرد.

روی میز ۲ استاد بزرگ سید محمدامین طباطبایی مقابل سوپر استاد بزرگ لئون آرونیان نفر هفتم رده‌بندی جهان به تساوی ارزشمند رسید.

روی میز ۳ استاد بزرگ پویا ایدنی توانست برابر سوپر استاد بزرگ وسلی سو نفر پنجم رده‌بندی جهان به تساوی ارزشمند دست یابد.

روی میز ۴ استاد بین‌المللی بردیا دانشور برابر سوپر استاد بزرگ دومینگوئز نفر چهاردهم رده‌بندی جهان به یک تساوی ارزشمند رسید تا در نهایت تیم ملی شطرنج آقایان ایران در یک بازی شجاعانه با نتیجه نزدیک و خفیف ۲/۵ بر ۱/۵ نتیجه را واگذار کند.

همچنین تیم ملی شطرنج زنان ایران در دور ششم مسابقات المپیاد جهانی شطرنج برابر تیم بنگلادش با نتیجه ۳ - یک به یک پیروزی شیرین دیگر دست یافت.

در این دور استاد بین‌المللی بانوان مبینا علی‌نسب و استاد فیده بانوان میترا اصغرزاده برابر حریفان خود به پیروزی رسیدند و سحر معصومی و استاد فیده بانوان برابر حریفان خود به نتیجه تساوی رضایت دادند تا تیم ملی شطرنج بانوان ایران با نتیجه ۳ بر یک به یک پیروزی دیگر دست یابد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha