رقبای اسکیت ایران بیش از پنج هزار پیست روباز و روبسته دارند

قزوین – ایرنا – رییس فدراسیون اسکیت گفت: رقبای اسکیت ایران بیش از پنج هزار پیست روباز و روبسته دارند درحالیکه در ایران تنها یک یا دو مورد پیست استاندارد احداث شده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مجید هنرجو روز یکشنبه در مجمع انتخاباتی هیات اسکیت استان قزوین، افزود: اسکیت بازان ما دوسال است که وارد کارزار مسابقات جهانی شده اند و تنها پیستی که ما داریم پیست ایران مال و یک پیست هم در مشهد است که آن هم آمادگی لازم را ندارد ولی رقبای ما در روسیه و کانادا بالای پنج هزار پیست روباز و روبسته دارند و امکانات ما همین است.

وی گفت:اسکیت بازان ما خیلی خوب کار کرده اند و در این دوسال با کسانی که ۱۱۳ تا ۱۱۴ سال عضویت جهانی داشتند بازی کردند.

رییس فدراسیون اسکیت با اشاره به اتفاقاتی که در سال جاری در این رشته افتاده است، افزود: برگزاری مسابقات دسته جات آزاد و ارتقای تیم ملی برد، مرحله پایانی لیگ بانوان و آقایان، دسته جات آزاد آلپاین در رده های سنی نونهالان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان در اصفهان، مسابقات دسته جات آزاد فری استایل در کرمان با ۳۰۰ شرکت کننده، لیگ سرعت نوجوانان، جوانان و بزرگسالان و برگزاری مسابقه دوستانه هاکی روی یخ با تیم زیر ۲۰ سال قرقیزستان از جمله این اتفاقات بوده است.

وی گفت: از سفر تیم قرقیزستان به ایران استفاده خوبی کردیم چون اگر قرار بود بازیکنان خودمان را به هر کشوری برای بازی های تدارکاتی اعزام می کردیم بیش از دو تا سه میلیارد تومان هزینه داشت و از این بازی تدارکاتی بازیکنان ما استفاده بردند.

رییس فدراسیون افزود: باید در تمام رشته های اسکیت ورود کنیم و در مجامع بین المللی جایی برای خود داشته باشیم.

این مسوول گفت: برای برگزاری المپیاد این رشته ورزشی، یک ماه است با وزارت ورزش و جوانان صحبت کرده ایم تا رشته اسکیت سرعت یا فری استایل را در المپیاد سواری برد قرار دهند.

وی افزود:رشته برد هم اکنون در المپیاد وجود دارد و اگر قزوین نفراتی دارد می تواند آنها را برای اعزام به این مسابقات آماده کند.

رییس فدراسیون با تاکید بر توسعه اسکیت در استان با استفاده از ظرفیت شهرداری ها، گفت: رییس این هیات در استان باید از ظرفیت و امکانات شهرداری ها برای توسعه این رشته ورزشی استفاده کند چون توسعه این رشته ورزشی هم به نفع شهرداریها و هم به نفع مردم است و موجب افزایش شادابی و نشاط اجتماعی می شود.

وی گفت: از رسالت شهرداران این است که در بعد فرهنگی و هنری وارد شوند که موجب جذب مردم به ورزش می شود و از شهرداران خواهش داریم به مساله توسعه ورزش اسکیت در شهرها وارد شوند و کمک کنند.

این مسوول از روسای هیات های اسکیت استان ها خواست باشگاه ها را برای تیمداری در سطح استان جذب کنند چون فدراسیون و اداره ورزش بودجه کافی را در این زمینه ندارند و قیمت وسایل این رشته ورزشی نیز افزایش یافته است.

توسعه اسکیت در قزوین نیازمند همکاری شهرداران و فرمانداران است

مدیر کل ورزش و جوانان استان قزوین نیز در این مجمع، گفت: اسکیت رشته ای است که می توان در دو بعد همگانی و قهرمانی به آن بها داد.

عباس علایی مقدم گفت: در بخش همگانی، این رشته برای پرکردن اوقات فراغت مورد توجه و علاقه مردم است و جوانان به این رشته هدایت می شوند که می توان از دل آنها قهرمانانی پرورش داد.

وی افزود: برای توسعه اسکیت همگانی باید به سراغ شهرداران و فرمانداران رفت و احداث پیست استاندارد قهرمانی را در شهرها و روستاهای مختلف استان پیگیر شد.

مدیر کل ورزش و جوانان استان قزوین گفت: آموزش باید از اولویت های این هیات در استان باشد چون بانوان در حوزه قهرمانی نیز علاقه مند هستند و باید مربیگری و داوری بانو نیز در سطح استان در دستور کار قرار گیرد.

علایی افزود: باید با آموزش و پرورش برای استعدادیابی ارتباط تنگاتنگی برقرار کرد.

در ادامه این مجمع، میلاد حکمی با کسب حداکثر آرا به مدت چهار سال در سمت ریاست هیات اسکیت استان قزوین ابقا شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha