قوه قضاییه به پرونده تخلفات رییس جمهور سابق رسیدگی کند

تهران- ایرنا-نماینده مردم خمینی شهر از رئیس قوه قضاییه خواست که به پرونده تخلفات روحانی رسیدگی کرده و هرچه سریع‌تر تکلیف وی را مشخص کند.

به گزارش  خبرنگار پارلمانی ایرنا، محمدتقی نقدعلی در نشست علنی امروز- یکشنبه ۲ مرداد ماه- مجلس شورای اسلامی در  تذکری شفاهی  گفت: تذکر بنده به دفاع از کیان مجلس باز می‌گردد؛ مصوبه مجلس شورای اسلامی در باب مذاکرات مصوبه‌ای بود که مهر تایید داشت و به گفته وزیر امور خارجه این مصوبه برگ برنده‌ای به دست تیم مذاکره‌کننده داد. متاسفانه امروز می‌بینیم کسی که هشت سال بانی وضع موجود بوده گعده می‌گیرد و با گستاخی می‌گوید مصوبه مجلس در باب مذاکرات منجر به عدم لغو تحریم‌ها شده است. شما می‌خواستید شرف ما را به باد دهید اما مجلس شورای اسلامی جلوی آن را گرفت. 

نماینده مردم خمینی شهر بیان  داشت: بنده انتظار دارم که شورای عالی امنیت ملی به این موضوع ورود کند. چرا باید یک فردی که چندین پرونده قضایی در قالب اعمال ماده ۲۳۴ آیین‌نامه و گزارش کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی دارد، این چنین گستاخانه کیان مجلس را زیر سوال ببرد.

نقدعلی تصریح کرد: ما از رئیس مجلس شورای اسلامی انتظار داریم که از کیان مجلس حراست کند، دغدغه ما در بحث مذاکرات مورد تایید بود. از رئیس قوه قضاییه انتظار می‌رود که به پرونده آقای روحانی رسیدگی کرده و هرچه سریع‌تر تکلیف وی را مشخص کند. کسی که امروز باید پشت میز محاکمه بود چرا باید این چنین گستاخانه کیان مجلس شورای اسلامی را زیر سوال ببرد. امروز هر جا می‌روی اثر سوء مدیریت ایشان دیده می‌شود.

عضو کمیسیون کشاورزی بیان داشت: در زمان ایشان شش هزار میلیارد تومان برای احیاء دریاچه ارومیه هزینه شد اما در نهایت به دنبال بارش‌ها در سال ۱۳۹۸ دریاچه کمی جان گرفت و ایشان این امر را به نام خود تمام کرد. در اوضاع اقتصادی نیز وضعیت این گونه است. رئیس مجلس شورای اسلامی باید به عنوان رئیس قوه مقننه از جایگاه مجلس حراست کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha