امام جمعه گرگان: اخلاق و ایمان راه نجات خانواده‌ها به ویژه در مساله ازدواج است

گرگان - ایرنا - نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان گفت: در امرمقدس ازدواج و نجات خانواده‌ها، اخلاق، ایمان، نحابت و تقوا راه اصلی و مساله مهمی است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، آیت‌الله سیدکاظم نورمفیدی در خطبه‌های این هفته نماز عبادی سیاسی جمعه گرگان اظهارداشت: ازدواج سنت الهی و نبوی است و به عنوان یک مساله مهم به آن‌ نگریسته می‌شود.

نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: یکی از آثار ازدواج تولید نسل و فرزندآوری در نظام خانواده اسلامی است.

آیت‌الله نورمفیدی خاطرنشان کرد: خانواده اسلامی جای انسان‌سازی است و کودکان این خانواده‌ها ممکن است رهبر و مرجع جامعه و یا دارای مشاغل رایج در کشور همچون پزشکی، مهندسی و غیره شوند.

امام جمعه گرگان گفت: در زندگی اسلامی مال، زیبایی و مقام سعادت و منزلت نمی‌آورد و باید به نجابت و اصالت خانواده‌ها در امر ازدواج توجه ویژه کرد.

آیت‌الله نورمفیدی افزود: هر چند ما نمی‌توانیم حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) در زندگی‌های خود باشیم، اما زندگی‌های ما می‌تواند رنگ و بویی از آن زندگی را داشته باشد.

نماینده ولی فقیه در گلستان ادامه داد: متاسفانه امروز زندگی‌ها درگیر مسائل حاشیه‌ای شده و مشکلاتی را برای جوانان به وجود آورده است.

آیت‌الله نورمفیدی تصریح کرد: از سوی دیگر نظام خانوادگی اسلامی ۲ طرفه است و همانطور که برای مردان وظایفی مشخص شده، برای زنان در زندگی مشترک هم وظایفی تعریف کرده است.

نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان اسلامی تاکید کرد: اسلام دین مردسالار و زن‌سالار نیست و بر مواسات و برابری بین مرد و زن (زوجین) تاکید و سفارش شده است.

آیت‌الله نورمفیدی در بخش دیگری در خطبه‌های این هفته به ایام حج تمتع اشاره کرد و گفت: حیف که متاسفانه امروز حج گرفتار قدرتمندانی شده که به فکر باطن اسلام نبوده و به ظواهر نگریسته می‌شد.

امام جمعه گرگان اظهارداشت: هیچ یک‌ از ادیان اسلامی، هیچ شرایطی مانند اسلام را ندارند که در یک ایام خاص بیش از سه میلیون نفر در یک جا، یک‌رنگ و یک‌لباس جمع و در حال عبادت هستند.

آیت‌الله نورمفیدی بیان کرد: حج تنها یک عبادت نیست، بلکه همراه با نفی شیاطین همراه است و سنگ‌زدن به شیاطین یک نماد بوده و برائت از مشرک جزو حج است.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان خاطرنشان کرد: مستکبران امروز همان فرعون دوران گذشته هستند و برائت از مشرکان از اعمال واجب ایام حج محسوب می‌شود.

آیت‌الله نورمفیدی در بخش دیگری از خطبه‌های این هفته به روز مالیات اشاره  و اضافه کرد : متاسفانه فرهنگ مالیات در کشور ما جا نیفتاده و برخی فکر می‌کنند این پول زور است.

نماینده ولی فقیه در گلستان افزود: تمام کشورهای دنیا به ویژه کشورهای پیشرفته حتی تا ۸۰ درصد بودجه‌های سالانه خود را از محل دریافت مالیات تامین می‌کنند، اما این میزان حدود ۵۰ درصد است.

آیت‌الله نورمفیدی افزود: مسوولان باید آنان که فرار مالیاتی دارند برخورد کنند و سخت‌ بگیرند.

امام جمعه گرگان همچنین فرا رسیدن ایام شهادت امام باقر (ع) در هفتم ذی‌الحجه را تسلیت گفت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha