۸ تیر ۱۴۰۱، ۱۷:۱۹
کد خبرنگار: 1180
کد خبر: 84806394
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

طرح ملی امداد و نجات تابستانه جمعیت هلال احمر در خوزستان آغاز شد

اهواز - ایرنا - مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: طرح ملی امداد و نجات تابستانه همزمان با سراسر کشور در خوزستان آغاز شد.

به گزارش ایرنا وحید شعبانی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران بیان کرد: این طرح در راستای تحقق جزء ( ب) بند (۲ ) ماده ۴۱ قانون مدیریت بحران کشور ، سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر و با هدف ارایه خدمات امداد و نجات در حوادث و سوانح احتمالی در نقاط پرتردد و خطر پذیر کشور، در قالب طرح ملی امداد و نجات تابستانه اجرا می‌شود.

وی گفت: در این طرح مبادرت به استقرار پست های موقت در کنار پایگاه‌های امداد و نجات ثابت و شبانه روزی در سطح کشور می‌شود تا با به کارگیری نیروهای امدادی و خودروهای امداد و نجات نسبت به تسریع در انجام عملیات امداد و نجات نسبت به کاهش آسیب ناشی از حوادث و سوانح احتمالی و افزایش ایمنی و آرامش روحی روانی هموطنان در سفرهای تابستانی اقدام شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان افزود: مدت زمان اجرای این طرح یکصد روز است که با استقرار پست‌های موقت و آمادگی کامل پایگاه‌ها و مراکز عملیاتی سراسر خوزستان از هفتم تیر آغاز شده و تا هشتم مهر ادامه می‌یابد.

وی ادامه داد: از دیگر اهداف این طرح ارتقای سطح کمی و کیفی شبکه امداد و نجات، پاسخگویی سریع و بهینه به حوادث و سوانح احتمالی در تعطیلات تابستانه دانشگاه ها و مدارس، هماهنگی و همکاری با سایر دستگاه‌های همکار درون و برون سازمانی، و کاهش آسیب‌های ناشی از حوادث و سوانح احتمالی و افزیش ایمنی و آرامش روحی جامعه است.

شعبانی در تشریح خدمات و فعالیت‌های جمعیت هلال احمر در قالب این طرح ،گفت: انجام عملیات‌های نجات فنی در محدوده‌های قانونی دسترسی، دستیابی و رها سازی مصدومان و آسیب دیدگان، تثبیت و ارایه کمک هی اولیه اضطرار به مصدومان، همکاری در انتقال مصدومان درصورت درخواست اورژانس، انتقال ایمن آسیب دیدگان و مصدومان به مکان امن، تامین و برپایی سرپناه اضطراری برای آسیب دیدگان و تامین و توزیع اقلام امدادی و اضطراری برای آسیب دیدگان از جمله اقداماتی هستند که در حوادث و با توجه به شرایط مختلف ارایه خواهند شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha