۱۲ خرداد ۱۴۰۱، ۱۹:۲۸
کد خبرنگار: 5284
کد خبر: 84776230
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

لوکاشنکو: تحریم‌های غرب علیه مسکو، باعث گسترش روابط بلاروس-روسیه شده است

تهران-ایرنا- الکساندر لوکاشنکو رئیس جمهور بلاروس گفت تحریم‌های غرب علیه روسیه موجب گسترش روابط تجاری کشورش با روسیه شده است.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری تاس، الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهور بلاروس، روز پنجشنبه در دیدار با الکساندر دروزنکو، فرماندار منطقه لنینگراد روسیه، گفت: تحریم های غرب فرصت های جدیدی را برای مینسک و مسکو ایجاد کرده است تا همکاری‌های خود را تقویت کنند.

لوکاشنکو گفت: خروج شرکت های غربی از روسیه و منطقه فرصت‌های بیشتری برای بلاروس و روسیه در تعمیق روابط تجاری و اقتصادی فراهم خواهد کرد.

رئیس جمهور بلاروس معتقد است که همکاری کشورش با منطقه لنینگراد می‌تواند نقطه شروع گسترش روابط اقتصادی با روسیه باشد. لوکاشنکو خطاب به مقام روس تاکید کرد: «شما همیشه به قول خود عمل می‌کنید و هر فرآیندی را پیگیری می‌کنید.»

وی افزود: تجارت بین بلاروس و منطقه لنینگراد در سال ۲۰۲۱ از ۷۰۰ میلیون دلار فراتر رفته است و این نشان دهنده بالا رفتن سطح روابط دو کشور است.

الکساندر لوکاشنکو رئیس‌جمهوری بلاروس در اظهاراتی درباره جنگ اوکراین گفته بود که کشورش همه سعی خود را برای برقراری صلح در منطقه خواهد کرد. وی در مصاحبه با خبرگزاری آسوشیتدپرس گفته بود: رفتارهای اوکراین در مقابل روسیه تحریک آمیز است ولی کشورش همچنان خواستار صلح بین دو کشور روسیه و اوکراین است.

لوکاشنکو با بیان اینکه در ابتدا فکر نمی‌کرد عملیات روسیه در اوکراین به این مدت طول بکشد، اظهار کرد: من هر کاری برای عدم وقوع جنگ انجام دادم.

وی با دفاع از جنگ روسیه علیه اوکراین تصریح کرد: دقیقا مطمئن نیستم که وضعیت آن طور که روس‌ها می‌گویند طبق برنامه پیش می‌رود یا همانگونه که من احساس می‌کنم طولانی شده است. یکبار دیگر باید بگویم که من احساس می‌کنم این عملیات طولانی شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha