دستگیری موبایل قاپ سابقه‌دار و کولرهای گازی قاچاق که به مقصد نرسید

تهران- ایرنا - دستگیری موبایل قاپ سابقه‌دار همراه با اموال سرقت‌شده، کشف کولرهای گازی قاچاق، دستگیری حسابدار قدیمی شرکتی که ۱۰ میلیارد ریال از اموال آن را سرقت کرده بود و دستگیری ۲ موبایل قاپ حرفه‌ای دیگر و اعتراف به ۳۰ فقره جرم از جمله مهم‌ترین اخبار پلیس در ۲۴ ساعت گذشته است.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از سایت پلیس تهران، سرهنگ علی عزیزخانی گفت: بیست و هشتم آذرماه یک شهروند خانم به پایگاه هشتم پلیس آگاهی مراجعه و اظهار کرد، در خیابان فروزش تهران در حال تردد بوده که راکب یک دستگاه موتورسیکلت سبز با سد کردن مسیر تردد وی گوشی تلفن همراه او را سرقت کرده است.

وی ادامه داد: با ارجاع پرونده به تیم مبارزه با قاپ‌زنی، همه اقدامات پلیسی انجام و کارآگاهان مطلع شدند سارق از مجرمان سابقه‌دار به اسم مرتضی است.

رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران اضافه کرد: کارآگاهان با بهره‌گیری از شیوه‌های نوین و علمی پلیسی کشف جرم مخفیگاه متهم را شناسایی کردند که بنا بر مستندات موجود دستورهای قضایی لازم اخذ شد و کارآگاهان پایگاه در عملیاتی ضربتی مرتضی را در مخفیگاه خود دقیقاً با البسه‌ای که در زمان سرقت بر تن داشته شناسایی و دستگیر کردند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: متهم در بازجویی انجام شده صراحتاً به سرقت از شاکی و ۱۰ فقره سرقت مشابه دیگر نیز اعتراف کرد که بنا به نظر کارشناسان ارزش ریالی اموال مسروقه بیش از ۱۰۰ میلیون تومان است.

رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران گفت: با اعتراف صریح مرتضی به بزه انتسابی به دستور مقام قضایی روانه زندان شد اما اقدامات تکمیلی و تحقیقات تخصصی برای شناسایی سایر مال‌باختگان و دستگیری سایر ایادی مجرمانه کماکان در دستور کار کارآگاهان پلیس قرار دارد.

کشف سلاح کمری در شرق تهران
سرکلانتر چهارم پلیس پیشگیری پایتخت از کشف یک قبضه سلاح کمری جنگی و ۱۲ فشنگ در شرق تهران خبر داد.

سرهنگ اردشیر نادری گفت: عملیات کلانتری ۱۴۴ جوادیه تهرانپارس حین گشت‌زنی و پیشگیری از سرقت در محله جوادیه به یک دستگاه خودرو ۲۰۶ با راننده و سرنشین آن مشکوک می‌شوند که برای بررسی به خودرو مراجعه می‌کنند.

وی با بیان اینکه راننده خودرو با مشاهده مأموران به‌سرعت به‌صورت دنده عقب اقدام به فرار می‌کند افزود: سریعا وارد عمل شده و در یک تعقیب و گریز طولانی با شلیک تیر هوایی خودرو متوقف و متهمان زمین و دستگیر شدند که در بررسی اولیه از داخل خودر متهمان یک قبضه سلاح جنگی کمری با ۱۲ تیر جنگی کشف شد.

سرکلانتر چهارم پلیس پیشگیری تهران بزرگ اضافه کرد: متهمان ۲۶ و ۲۷ ساله در تحقیقات اولیه به جرم خود و همراه داشتن سلاح جنگی و خرید مدتی پیش از فرد با مشخصات معلوم اعتراف کردند.

کالای قاچاق به مقصد نرسید
سرکلانتر یازدهم پلیس پیشگیری پایتخت از کشف ۲۹ دستگاه کولر گازی خارجی و قاچاق در محله نامجو تهران خبر داد و گفت: کارشناسان ارزش اموال کشف شده را پنج میلیارد ریال اعلام کردند.

سرهنگ صادق ضرونی افزود: روز گذشته مأموران کلانتری نامجو حین گشت‌زنی در محله نامجو به یک دستگاه خودرو نیسان وانت که قسمت باری خودرو دارای بار زیادی بوده و روپوشی پوشانده شده بود مشکوک می‌شوند و جهت بررسی بیشتر به خودرو مراجعه می‌کنند.

وی با بیان اینکه مأموران در مراجعه به خودرو راننده قصد تغییر مسیر را داشته افزود: سریعاً وارد عمل شده و خودرو را قبل از هرگونه اقدامی متوقف کرده و متهم را دستگیر کردند و در بررسی قسمت باری خودرو تعداد ۲۹ دستگاه کولرگازی خارجی و قاچاق و بدون هرگونه مجوز قانونی کشف شد و به همراه متهم به کلانتری دلالت داده شد.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ تصریح کرد: متهم ۴۱ ساله در تحقیقات اولیه به جرم خود و حمل اجناس قاچاق از استان غربی کشور به قصد تحویل در بازار تهران اعتراف کرد که کارشناسان ارزش اموال کشف شده را پنج میلیارد ریال اعلام کردند.

 حسابدار قدیمی به ۱۰ میلیارد ریال سرقت اعتراف کرد
رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری حسابدار قدیمی شرکتی خبر داد که متهم ۱۰ میلیارد ریال از اموال انبار شرکت را سرقت کرده بود.

سرهنگ سید قاسم موسوی فر در این باره گفت: یکم آبان ماه پرونده‌ای با موضوع سرقت قطعات و لوازم خودرو از انباری یک شرکت تجاری در کلانتری ۱۲۸ تهران نو تشکیل شد که پرونده تحت رسیدگی قضائی قرار گرفت و کارآگاهان دایره مبارزه با سرقت اماکن پایگاه ششم مأمور کشف و پی‌جویی پرونده می‌شوند.

وی اضافه کرد: پس از انبارگردانی و بررسی اموال دپو و موجود در انبار متوجه می‌شود تعداد زیادی از اموال شامل انواع لوازم و قطعات خودرو به ارزش تقریبی ۱۰ میلیارد ریال موجود نیست و به همین خاطر با اعلام به پلیس ۱۱۰ اقدام به طرح شکایت کرده و تشکیل پرونده داده است.

رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران افزود: کارآگاهان برای کشف حقیقت و شناسایی سارقان، موضوع را به‌صورت ویژه و کاملاً تخصصی در دستور کار قرار داده و در این راستا عازم محل وقوع جرم می‌شوند که تحقیقات کارآگاهان حاکی از آن بود هیچ‌گونه آثاری از تخریب و بهم ریختگی مشهود نیست.

این مقام انتظامی تصریح کرد: کارآگاهان باتوجه‌به مشاهدات خود پی به داخلی بودن سرقت می‌برند که با فرضیه داخلی بودن سرقت، تحقیقات را آغاز کرده و با جمع‌بندی ادله و سرنخ‌های موجود، ارتکاب جرم توسط حسابدار شرکت محرز می‌شود که طی هماهنگی با مرجع قضایی، متهم به هویت رسول که از کارمندان قدیمی شرکت نیز بود دستگیر می‌شود.

موسوی فر افزود: متهم ضمن اعتراف به بزه انتسابی اظهار کرد در هماهنگی با انباردار شرکت، اقدام به خروج اموال کرده، بخشی از اموال را در محلی امن و بخش دیگری از آن را به افراد مختلف و با قیمتی بسیار پایین‌تر از عرف بازار به فروش رسانده است و وجوه حاصل از فروش اموال را صرف خرید یک دستگاه خودرو و مبلغی از آن نیز به‌حساب همسر خود واریز کرده است.

رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی فاتب گفت: در ادامه با پیگیری مستمر کارآگاهان همه مرتبطان از جمله انباردار و فرد مالخر شناسایی، دستگیر و بخش عمده از اموال مسروقه از آنان کشف و پس از انتقال به پایگاه، تحقیقات لازم درباره نقش آنان انجام و اموال کشف شده در صورت‌جلسه تنظیمی تحویل مال‌باخته شد.

دستگیری سارقان قاپ زن
رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری ۲ موبایل قاپ حرفه‌ای و کشف ۳۰ فقره سرقت خبر داد.

سرهنگ قاسم دستخال گفت: دهم دی سال قبل پرونده ای با موضوع سرقت تلفن همراه به قاپ‌زنی زنی از سوی مرجع قضایی به پلیس آگاهی ارجاع شد که به‌تبع آن کارآگاهان دایره مبارزه با سرقت‌های خاص پایگاه سوم مأمور کشف و پی‌جویی انتظامی را بر عهده می‌گیرند.

وی اظهار داشت: هشتم دی سال گذشته در خیابان مطهری ۲ نفر با یک دستگاه موتورسیکلت طرح هوندا اقدام به قاپیدن گوشی تلفن همراه وی به ارزش هشت میلیون تومان کردند.

دستخال ادامه داد: کارآگاهان این یگان با حضور در محل سرقت و بازبینی فیلم دوربین مداربسته موفق می‌شوند سرنخ و ردپایی از سارقان را کشف کنند که با کنار هم قرار دادن ادله‌های موجود هویت اولین متهم به اسم رحیم به‌دست می‌آید.

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران اضافه کرد: با هماهنگی‌های قضایی، رحیم در گاراژی واقع در غرب تهران شناسایی و دستگیر می‌شود که با انتقال متهم به پلیس آگاهی در تحقیقات اولیه با اظهاراتی ضدونقیض منکر سرقت بوده که پس از مواجه شدن با شواهد و مستندات به بزه انتسابی معترف و اظهار داشت سرقت را با همدستی شخصی به هویت محمد انجام داده است.

این مقام انتظامی تصریح کرد: مراتب طی شرحی به مرجع  قضائی منعکس  و دستور دستگیری محمد صادر می‌شود که با تلاش کارآگاهان دیگر متهم پرونده در یک عملیات غافلگیرانه در مخفیگاهش دستگیر و به پلیس آگاهی انتقال یافتند.

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی  تهران گفت: هر دو متهم در تحقیقات به بیش از ۳۰ فقره سرقت از شهروندان اعتراف کرده‌اند که متهمان پرونده با نظر بازپرس دادسرای ناحیه ۶ تهران با قرار صادره برای تکمیل تحقیقات و شناسایی مال‌باختگان در اختیار این یگان قرار گرفتند و با دعوت از مال‌باختگان تا کنون ۲۰ نفر از شکات هر ۲ متهم را به‌عنوان سارقان خود شناسایی کردند.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha