سه درصد دانشجویان از خوابگاه‌های متاهلی بهره مند می‌شوند

تهران - ایرنا - معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: اکنون تعداد همه خوابگاه‌های متاهلی در کشور ۸۰۰ واحد است یعنی حدود ۳ درصد از جمعیت دانشجویان متاهل از این خوابگاه‌ها بهره‌مند هستند.

به گزارش ایرنا از وزارت بهداشت، عباس شیراوژن روز پنجشنبه در اجلاس روسای دانشکده ها و دانشگاه های علوم پزشکی کشور اظهار داشت: در حال حاضر ۳۴ هزار دانشجوی متاهل در دانشگاههای  علوم پزشکی سراسر کشور مشغول به تحصیل هستند که از حدود ۶۰ دانشکده و دانشگاه علوم پزشکی فقط ۲۱ دانشگاه خوابگاه متاهلی دارند.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمانو آموزش پزشکی ادامه داد: بنابراین لازم است نهضت احداث خوابگاه متاهلی راه‌اندازی شود و از محل‌هایی نظیر ۱۰ درصد تملک دارایی، درآمد اختصاصی، تسهیلات بانکی، فاینانس و راه‌های دیگر برای جبران کمبودها در این زمینه کمک گرفت.

وی با بیان اینکه طبق اعلام ۲۵ دانشگاه در کشور که ساختمان های بلااستفاده دارند، تصریح کرد: این ساختمان ها با تغییر کاربری و بهسازی قابل تبدیل شدن به خوابگاه های متاهلی هستند. اگر هر دانشگاه ۵۰ تا ۱۰۰ واحد طی دو سال احداث کند، کمبودها تا حدودی رفع می شود. 

شیراوژن در ادامه با بیان اینکه مطابق رهنمودهای رهبر معظم انقلاب، فرهنگسازی یکی از اولویت‌های بحث جمعیت است، تصریح کرد: در این راستا باید کمیته فرهنگی جمعیت در دانشگاه های علوم پزشکی کشور فعال شود. 

وی با اشاره به اینکه ۱۵ انتظار در مبحث جمعیت به معاونت های فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌ها اعلام شده است، اظهار داشت: طبق آیین نامه جدید راه اندازی مراکز مشاوره مبتنی بر سبک زندگی اسلامی، ایرانی به ویژه در دانشگاه‌هایی که فاقد این مراکز هستند باید در اولویت قرار گیرد. 

شیراوژن  بر اجرای قانون حجاب و عفاف تصریح کرد و یادآور شد: افراد بد پوشش به جلسات مشاوره در دانشگاه های علوم پزشکی راهنمایی شوند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha