۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱، ۱۹:۴۷
کد خبرنگار: 2581
کد خبر: 84745567
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

سفیر استرالیا در ایران از پارک ملی گلستان دیدن کرد

۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱، ۱۹:۴۷
کد خبر: 84745567
سفیر استرالیا در ایران از پارک ملی گلستان دیدن کرد

گنبدکاووس- ایرنا- لیندال ساکس سفیر استرالیا در ایران در ادامه سفر خود به استان گلستان به دعوت دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان عصر روز یکشنبه (۱۸ اردیبهشت) از جاذبه‌های پارک ملی گلستان دیدن کرد.

مهدی تیموری رییس پارک ملی گلستان در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: سفیر استرالیا در ایران بعد از نشست‌ با مسوولان دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان با توجه به ابراز علاقمندی برای مشاهده ظرفیت‌های طبیعی استان از این ذخیرگاه زیست کره دیدن کرد.

مهدی تیموری افزود: مهمترین هدف لیندال ساکس از حضور در این منطقه آشنایی با جاذبه‌های طبیعی پارک ملی گلستان بوده است.

وی اظهارداشت: ساکس ضمن ابراز رضایت از مشاهده ظرفیت‌های گیاهی و جانوری منحصر به فرد پارک ملی گلستان قول داد سفیری برای جذب علاقمندان طبیعت به بازدید از این ذخیرگاه زیست کره باشد.

به گزارش ایرنا، پارک ملی گلستان بزرگ ترین و قدیمی ترین پارک ملی کشور با مساحت ۹۱ هزار و ۸۹۵ هکتار در شهرستان گالیکش در شرق استان گلستان و غرب استان خراسان شمالی واقع است که در سال ۱۳۵۴ به عنوان ذخیرگاه زیست کره در زمره ۵۰ ذخیرگاه بیوسفری جهان در فهرست یونسکو ثبت شد.

این پارک دارای سه نوع آب و هوای متفاوت خشک، نیمه خشک و نیمه مرطوب است که همین ویژگی باعث شده این پارک دارای پوشش گیاهی متنوع از استپ خشک تا جنگل انبوه باشد.

بیش از ۹ هزار راس انواع گونه‌های علف‌خوار مانند قوچ و میش، کل و بز و آهو و مرال در پارک ملی گلستان زیست می‌کنند.

گونه‌های جانوری این پارک شامل آهو، پلنگ، تشی، خرس قهوه ایی، خرگوش، حشره خورها، راسو، روباه، روباه ترکمنی، رودک، سمور جنگلی، سیه گوش، شوکا، شنگ، قوچ و میش، کل و بز، گراز، گربه پالاس، گرگ، مرال، سمندر، قورباغه جنگلی، وزغ سبز، لاک پشت چهار چنگالی، مارمولک بی پا، مار آبی، مار قیطانی، گرزه مار و افعی قفقازی است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha