سامانه الکترونیکی جایگزین اسناد کاغذی در شهرداری شیراز می‌شود

شیراز-ایرنا-رئیس کمیسیون هوشمند سازی شورای شهر شیراز گفت: با هدف جایگزین کردن سامانه الکترونیکی به جای اسناد کاغذی کار ایجاد سامانه یکپارچه مدیریت اسناد مدیریت شهری شیراز آغاز شده است.

به گزارش ایرنا،مهدی نصیری ،شنبه در نشست خبری با اشاره به ارائه فعالیت های هوشمند سازی شیراز گفت: اسناد کاغذی عمر محدودی دارند و مراجعه به این اسناد نیز چالشی جدی است.

وی اظهارداشت: ایجاد سامانه یکپارچه مدیریت اسناد مدیریت شهری شیراز در دستور کار قرار گرفته که همه اسناد در شهرداری با اولویت اسناد حقوقی و املاک اسکن شوند و در مرحله دوم با استفاده از تبدیل تصویر به متن اطلاعات ثبت خواهد شد.د

عضو شورای اسلامی شهر شیراز گفت: در این زمینه کار آغاز شده و در قسمت نخست یک تعداد اسکنر سفارش خرید شده است اما قسمت های دوم و سوم هنوز پیمانکاری مشخص نشده است.

وی ادامه داد: عدم شفاف سازی دخالت سلیقه ای در تصمیم گیری ها را ایجاد می کند و شفاف سازی موجب عدالت در میان شهروندان می شود.

نصیری خاطرنشان کرد: برخی قوانینی در حوزه شهرسازی وجود دارد که شاید مردم اطلاعی ندارند اگر بتوانیم این خدمات را اطلاع رسانی کنیم کمک مطلوبی به شهروندان خواهد بود، زیر ساخت های فناوری اطلاعات شهر را باید جدی تر پیگیری و عملیاتی کنیم، علاقه مندی ما در این است که شیراز به قطب فناوری و اطلاعات جنوب کشور و در مرحله دوم ارتقا به استان های برتر کشور به همین دلیل زیر ساخت هایی از قبیل مرکز داده نیاز است.

وی گفت: در شیراز بیش از ۲۰۰ کیلومتر فیبر نوری قرار دارد که تلاش می شود تا ۲ برابر ظرفیت فعلی توسعه یابد، یکی از اهدافی که در شهرداری دنبال می کنیم این است یک شبکه اختصاصی به ادارات اختصاص داده شود، در ارتباط با مرکز داده شیراز نیز می تواند خدماتی را به جنوب کشور ارائه دهد.

رئیس کمیسیون هوشمند سازی شورای شهر شیراز افزود: ایجاد زیر ساخت اطلاعات مکانی از جمله دیگر فعالیت هایی است که به دنبال آن هستیم، مشکلی که در سطح شهر وجود دارد این است که ادارات مختلف نقشه های شبکه ای که دارند یکپارچه نیست از این رو این کار کمک می کند تا نقشه یکپارچه در این کلانشهر ایجاد شود.

نصیری در خصوص سامانه مدیریت اتوبوس و تاکسی تاکید کرد: سامانه مدیریت تاکسی عملیاتی شده است که بتوان غیر نقدی کرایه ها را پرداخت کرد،در خصوص اتوبوس نیز سامانه هایی در حال طراحی است که شهروندان بدانند اتوبوس کجا می ایستد.

وی اجرای طرح کیف پول را زیرساختی بسیار مهم برشمرد و گفت: راه اندازی کیف پول کار سختی نیست که باید دنبال شود. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha