۱۶ فروردین ۱۴۰۱، ۱۰:۱۲
کد خبر: 84705462
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

ماجرای استخوان‌های کشف شده انسان در یزد چه بود؟

۱۶ فروردین ۱۴۰۱، ۱۰:۱۲
کد خبر: 84705462
محمد حسین فلاح
ماجرای استخوان‌های کشف شده انسان در یزد چه بود؟

یزد- ایرنا- به تازگی فیلمی از بقایای اجساد انسان توسط یک شهروند در شبکه های اجتماعی یزد دست به دست شد و فیلم‌بردار مدعی شد که این فیلم ها را در محدوده آرامستان خلدبرین، پشت سنگتراشی‌ها گرفته است.

به گزارش ایرنا در این فیلم چند دقیقه‌ای، جمجمه استخوان دست و پا و حتی دندان های بازمانده از انسان به نمایش در آمده و در کنار این استخوانها، گونی های رها شده نیز به چشم می خورد.

در ابتدا مسوولان آرامستان یزد پس از بررسی پنج روزه از محدوده اطراف خلدبرین، این فیلم را متعلق به آن مجموعه ندانستند و اعلام کردند این فیلم احتمالا مربوط به نقاط دیگر استان یزد و یا شهرهای اطراف باشد.

همچنین آنها با بیان اینکه بر اساس تاریخ ارسال فیلم، طی بررسی و بازدیدهای میدانی از اطراف خلدبرین ، بقایایی از اجساد فوت شده در آرامستان خلدبرین مشاهده نشده، مراجعه شخص تصویربردار به سازمان آرامستان ها و ارائه آدرس دقیق برای بررسی بیشتر را خواستار شدند .

تکذیب وجود استخوان در آرامستان یزد از سوی مسوولان این مرکز در فضای مجازی باز نشر شد تا اینکه فردی که فیلم استخوان ها را گرفته بود به آرامستان مراجعه و آدرس دقیق را در اختیار مسوولان خلدبرین قرار داد.

ادامه ماجرا را از قول رییس سازمان مدیریت آرامستان های شهرداری یزد در گفتگو با ایرنا بخوانید.

سعید پاک سرشت در پاسخ به پرسش خبرنگار ایرنا در این زمینه گفت: قبل از مراجعه این فرد، تمام نقاط آرامستان یزد را جستجو کردیم که بقایایی از استخوان های ادعا شده کشف نشد و اعلام کردیم که در محدوده ما نیست. 

به گفته وی اما پس از حضور شخص تصویربردار و ارائه آدرس محل مورد نظر به اتفاق ایشان، عوامل نیروی انتظامی ، اکیپ تشخیص هویت و عوامل سازمان آرامستان ها  به محلی که فیلم پر شده بود مراجعه کردیم.

وی ضمن تایید این فیلم اظهار داشت: استخوان های فیلمبرداری شده در بلوار بهمن شهر یزد واقع در بیابان های پشت کشتارگاه قدیم، بین خاک و نخاله های تخلیه شده که حدودا بیش از ۱۰ سال از تخلیه آن ها می گذرد در نقطه ای دور افتاده قرار داشت که پس از مراجعه به محل یاد شده مقداری استخوان  انسان مشاهده شد .

پاک سرشت یادآور شد: پس از صورتجلسه، استخوانهای مورد اشاره جمع آوری و پس از انتقال به خلدبرین، برای بررسی بیشتر تحویل پزشک قانونی شد و بررسی های بیشتر آن دست پلیس و اعلام نتیجه از سوی پزشک قانونی می باشد و در صورتی که مجوز دفن این استخوانها صادر شود آن را دفن می کنیم.

وی اضافه کرد: بقایای کشف شده از اجساد مربوط به هیچکدام از آرامستان های رسمی شهر یزد نیست.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha