مردم خراسان رضوی ۵۵ هزار نامه به رییس جمهور داده اند

۱۵ فروردین ۱۴۰۱، ۲۱:۰۷
کد خبر: 84705260
مردم خراسان رضوی ۵۵ هزار نامه به رییس جمهور داده اند

مشهد-ایرنا-معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی گفت: مردم این استان تاکنون بیش از ۵۵ هزار نامه و تماس تلفنی در جریان سفر هیات دولت و رییس جمهور به استان با مرکز ارتباطات ۱۱۱"سامد" داشته اند.

به گزارش ایرنا،‌جواد خدایی روز دوشنبه در جریان نشست خبری تشریح مصوبات سفر رییس جمهور به خراسان رضوی، افزود: همچنان ستاد پالایش پیام های مردم خراسان رضوی در حال جمع آوری پیام ها است و پیش بینی می کنیم حدود ۶۰ هزار نامه و پیام تلفنی از مردم استان به رییس جمهور ثبت و دسته بندی شود.

وی گفت: موضوع بیشتر تماس ها و نامه های مردمی با مرکز ۱۱۱"سامد" به ترتیب شامل کمک مالی برای امور معیشتی، درخواست وام قرض الحسنه، وام خود اشتغالی، درخواست اشتغال و وام ودیعه مسکن است.

معاون عمرانی استانداری خراسان رضوی همچنین گفت: از مجموع چهار میلیون واحد نهضت ملی مسکن در کشور، ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکن مربوط به خراسان رضوی است و براساس برنامه ریزی صورت گرفته و زمان‌بر بودن فرایند مسکن سازی، مقرر گردید هر دو سال ۲۰۰ هزار مسکن در قالب نهضت ملی در استان ساخته شود.

خدایی افزود: در حال حاضر تقریبا زمین مورد نیاز برای ساخت مسکن در ۲ سال پیش رو تامین شده و برای صدور پروانه و موضوعات اجرایی نیز طرح در حال پیگیری است.

وی خاطرنشان کرد: به واسطه تجربه گذشته مسکن مهر و مشکلات ایجاد شده بواسطه ساخت دولتی مسکن در این نهضت ملی، از مشارکت مردم بویژه در مجموعه‌های خود مالکی استفاده خواهد شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی بر تکمیل طرح های حوزه بازآفرینی شهری در حاشیه شهر مشهد تاکید کرد و گفت: علاوه بر آغاز ساخت ۴۷ هزار واحد مسکونی در نهضت ملی مسکن طی سفر هیات دولت، ساخت سه هزار واحد مسکونی نیز به صورت جداگانه در آینده با همکاری شهرداری اجرا خواهد شد.

خدایی افزود: بخشی از نهضت ملی مسکن در مشهد تا این لحظه در شهرک مهرگان آغاز شده و بخشی از خانه سازی ها در حاشیه شهر مشهد در قالب طرح بازآفرینی شهری آغاز خواهد شد و بخش دیگری از این طرح نیز در صورت داشتن صلاحیت، افراد می‌توانند به صورت خودمالکی در قالب نهضت ملی مسکن اجرا کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha