۶ فروردین ۱۴۰۱، ۰:۴۲
کد خبر: 84695930
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

سالار عقیلی: اگر نقش خودم پیشنهاد شود، بازی می‌کنم

تهران- ایرنا- سالار عقیلی با بیان اینکه هر چند رشته بازیگری تئاتر خوانده‌ام ولی کلاً دوست ندارم بازی کنم، گفت: البته فیلمی به من پیشنهاد شد که در نقش خودم یعنی سالار عقیلی بازی کنم که قبول کردم و الان هم اگر کارگردانی باشد که بخواهد در مورد زندگی‌ام، فیلمی بسازد دوست دارم نقش خودم را بازی کنم.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، سالار عقیلی درباره ضرر و ضربه‌ای که در ایام کرونا به مشاغلی همچون کنسرت خوانندگان خورد، گفت: کار ما به گونه‌ای است که با مردم سر و کار داریم و وقتی بحرانی در جایی بوجود می‌آید اولین ضررش به فرهنگ و هنر و قشر فرهنگی و هنری کشور می‌رسد. این دو سال و اندی بخاطر کرونا کمتر با مردم روبرو شدم و هنرمند، بدون مخاطب، هنرمند نیست چون مردم وقتی به ما بها دهند، انگیزه بهتر به ما داده می‌شود.

البته کنسرت‌هایی بصورت آنلاین برگزار شد که آخرین کنسرت آنلاین من اسفند سال گذشته بود ولی با توجه به کرونا فقط اجازه فروش سی درصد از بلیط‌ها را داشتیم و این هم مشکل دیگری بود چون تعداد کم نفرات در کنسرت باعث می‌شود انگیزه خواننده و کلاً کارهای هنری کمتر شود. وی اظهار امیدواری کرد که سال جدید این محدودیت‌ها بجای سی درصد، لااقل به هشتاد، نود درصد برسد. 

این خواننده موسیقی سنتی درباره کدام سنت نوروزی را بیشتر دوست دارند، گفت: من سنت دید و بازدید را خیلی دوست دارم و از کودکی هم این سنت برایم جذاب بود؛ چون تمام علاقه‌ام این بود که در ایام نوروز، لباسهای نو خود را بپوشم و همراه خانواده‌ام برای دید و بازدید به دیدن بزرگترها بروم. البته برخی اقوام نزدیک، عیدی‌های خوبی می‌دادند که خیلی خوب بود. الان هم خودم جزو کسانی هستم که عیدی می‌دهم. همچنین خاطرنشان کرد: از اجزای سفره هفت‌سین، سیب را دوست دارم.

خواننده قطعه باران بهاری در پاسخ به سؤال ندا غفاری درخصوص اولین شخصی که بعد سال تحویل به او زنگ می‌زند، گفت: تا قبل از اینکه پدرم به رحمت خدا برود، هرسال اولین نفری که سال نو را به او تبریک میگفتم، پدرم بود ولی الان دوسال است که اینچنین نیست. مجری برنامه ضمن آرزوی غفران الهی و آمرزیده شدن پدر این خواننده خوش صدای کشورمان، آرزوی صحت و سلامتی برای مادرشان کرد.

تا قبل از اینکه پدرم به رحمت خدا برود، هرسال اولین نفری که سال نو را به او تبریک میگفتم، پدرم بود ولی الان دوسال است که اینچنین نیست. مجری برنامه ضمن آرزوی غفران الهی و آمرزیده شدن پدر این خواننده خوش صدای کشورمان، آرزوی صحت و سلامتی برای مادرشان کرد

خواننده قطعه پرچم در پاسخ به مجری برنامه پیرامون رضایت پدرشان در مورد شغل فعلی‌شان گفت: پدرم حقوق خوانده بود و وکیل دادگستری بود و اوایل دوست داشت در رشته خودش، مهندسی و یا پزشکی درس بخوانم، ولی وقتی که دید در کارم موفق شده‌ام، راضی شد. البته ایشان راضی بودند و گاهی فامیل، با حرفهایشان باعث فشار روحی می‌شدند. من فارغ التحصیل هنرستان موسیقی بودم و در دانشگاه هم رشته بازیگری تئاتر خوانده‌ام ولی کلاً دوست ندارم بازی کنم چون فکر می‌کنم ممکن است بازیگری‌ام به خوانندگی‌ام لطمه بزند. البته فیلمی به من پیشنهاد شد که در نقش خودم یعنی سالار عقیلی بازی کنم که قبول کردم و الان هم اگر کارگردانی باشد که بخواهد در مورد زندگی سالار عقیلی (یعنی خودم)، فیلمی بسازد دوست دارم نقش خودم را بازی کنم.

عقیلی در مورد آینده فرزندش ماهور و تصویری که از آن دارد، گفت: من به فرزندم در مورد شغل آینده‌اش سخت‌گیری نمی‌کنم چون او زرنگ و باهوش است و همین الان هم شاگرد اول مدرسه‌شان می‌باشد؛ ماهور دوست دارد در آینده دندانپزشک شود. به نظرم بچه‌های این نسل خیلی باهوش‌تر از نسل ما هستند و خودشان می‌دانند چه کاری به صلاحشان است؛ من هم بعنوان پدرش، حمایتش میکنم و دوست دارم به آنچه دلش می‌خواهد، برسد.

وی درباره احساس رضایت از شغلش، گفت: من شغلم را دوست دارم چون در ارتباط با مردم است. من عاشق مردم هستم و هرکجا مردم باشند، به آنها احترام می‌گذارم. اگر باز هم قرار باشد به این دنیا بیایم یا خوانندگی را انتخاب می‌کنم یا شغلی که در راستای خدمت به مردم باشد.

این خواننده موسیقی سنتی خاطرنشان کرد: من قبل از ورود به هنرستان موسیقی، در زمینه پاپ کار میکردم ولی در هنرستان با اساتیدی آشنا شدم که راه را به من نشان دادند و به مسیری هدایتم کردند که باید می‌رفتم. در آنجا با سازهای اصیل ایرانی آشنا شدم و طرز تفکرم نسبت به موسیقی تغییر کرد و در راه موسیقی سنتی گام برداشتم.

روزی در اتوبان بودم و ماشین کنار دستی ماشین من، درخواست کردند با هم عکس بگیریم و در ماشین را باز کردند. متأسفانه در همان زمان، یک سرنشین موتوری به درب ماشین خورد و خدا رو شکر که اتفاق بدتری نیفتاد. دومین خاطره من مربوط به موتورسواری است که از دیدن من ذوق زده شد و هنگام موتورسواری، حواسش سمت من بود که ناگهان به دیواری برخورد کرد

وی گفت: اگر جایی باشم که امکان اجرا داشته باشم، حتماً برای مردم می‌خوانم ولی دو خاطره دارم که برایم جالب نیست. اول اینکه روزی در اتوبان بودم و ماشین کنار دستی ماشین من، درخواست کردند با هم عکس بگیریم و در ماشین را باز کردند. متأسفانه در همان زمان، یک سرنشین موتوری به درب ماشین خورد و خدا رو شکر که اتفاق بدتری نیفتاد. دومین خاطره من مربوط به موتورسواری است که از دیدن من ذوق زده شد و هنگام موتورسواری، حواسش سمت من بود که ناگهان به دیواری برخورد کرد. خواهش من از همه مردم عزیزم این است که وقتی افراد مورد علاقه‌شان را می‌بینند، لطفاً مراقب باشند تا برایشان اتفاقهای اینچنینی نیفتد.

خواننده قطعه دلبسته شدم گفت: در سال جدید بهترین دعایم برای مردم کشورم، دعای سلامتی است و امیدوارم هیچکس بیمار نباشد و اگر شد، خداوند شفای عاجل عنایت کند و اگر مادری از بیماری فرزندش رنج می‌برد، ان‌شاء‌الله آن بیماری هرچه زودتر به سلامتی منجر شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha