۲۷ اسفند ۱۴۰۰، ۲۱:۴۲
کد خبرنگار: 2445
کد خبر: 84689999
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

سیدحسن نصرالله شایعه حضور اعضای حزب‌الله در اوکراین را کذب محض خواند

تهران- ایرنا- سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان جمعه شب به شایعات مربوط به حضور اعضای این حزب در اوکراین واکنش نشان داد و به طور کامل حضور هرگونه نیروی نظامی یا مستشاری در این کشور را رد کرد.

به گزارش ایرنا از المیادین، نصرالله اخبار مبنی بر اعزام جنگجویان و کارشناسان برای جنگ در کنار روسیه در اوکراین را به طور کامل تکذیب کرد.

وی افزود: هیچ فردی از حزب الله؛ چه جنگجو و چه کارشناس به این میدان یا هرگونه میدان جنگی از این دست نرفته‌اند.

نصرالله همچنین از دولت لبنان و کابینه این کشور خواست که یک هیأت اضطراری تشکیل دهد؛ چرا که پیامدهای جنگ اوکراین به لبنان و منطقه رسیده است.

ارتش اوکراین مدعی شده بود که روسیه حدود یکهزار نیروی نظامی از سوریه جذب کرده است. اوکراین برای این نیروها از عنوان "مزدور" استفاده می کند.

ولادیمیر زلنسکی رئیس جمهوری اوکراین گفته است اطلاعاتی در دست دارد که نشان می دهد ارتش روسیه به دنبال "جذب مزدور" از کشورهای مختلف است.

یک هفته پیش نیز ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه اجازه انتقال داوطلبان از خاورمیانه برای مشارکت در جنگ در اوکراین در کنار ارتش روسیه را صادر کرد.

وزیر دفاع روسیه در آن زمان گفته بود؛ 16 هزار داوطلب که اکثر آنها از خاورمیانه‌اند، متقاضی جنگ در کنار نیروهای روسیه در اوکراین هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha