تاکید استاندار گلستان بر آمادگی میزبانی از مسافران نوروزی

گرگان - ایرنا - استاندار گلستان بر آمادگی کامل همه دستگاه‌های اجرایی عضو ستاد اجرایی خدمات سفر با تمام توان برای میزبانی از گردشگران و مسافران تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، علی‌محمد زنگانه عصر پنجشنبه با حضور در محل اداره‌ کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان ضمن بازدید از دبیرخانه ستاد اجرایی خدمات سفر این استان اظهار داشت: با هدف‌گذاری رییس جمهور مقرر شد میزان تصادفات جاده‌ای نسبت به‌ مدت مشابه سال گذشته ۵۰ درصد کاهش داشته باشد که اقدامی سخت است، اما می‌توان با اجرای برخی مداخلات گلوگاهی و همچنین تلاش و هم‌افزایی همه دستگاه‌ها و نهادهای مرتبط با امر سفر این هدف را محقق ساخت.

وی با تاکید بر این‌ که با تدابیر کم‌هزینه و ساده‌ای می‌توان بخشی از کاهش ۵۰ درصدی تصادفات جاده‌ای را محقق ساخت، بیان کرد: کاهش ۲۰ کیلومتری سرعت متوسط و لحظه‌ای در سطح راه‌های استان را اجرایی کردیم و با همکاری دستگاه‌های اجرایی مرتبط در حال اجرای مقدمات آن در سطح استان هستیم.

برپایی نوروزگاه ها با هدف معرفی توانمندی‌های فرهنگی اقوام گلستان

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان و دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر این استان نیز گفت: نمایندگان کمیته‌های دوازده‌گانه ستاد اجرایی خدمات سفر گلستان در قالب دبیرخانه متمرکز ستاد تا پایان تعطیلات نوروزی با هدف رصد فعالیت‌های متمرکز استانی و رفع مشکلات احتمالی مسافران و گردشگران در اسرع وقت و به‌ منظور خدمات‌رسانی یکپارچه و شایسته به گردشگران و مسافران نوروزی در مکان دبیرخانه مستقر هستند.

رحمان فرمانی در این جلسه با اشاره به برنامه‌های پیش‌بینی‌ شده برای ایام نوروز ۱۴۰۱، اظهار کرد: نوروزگاه‌ها با هدف معرفی توانمندی‌های فرهنگی اقوام و پتانسیل‌های گردشگری استان در قالب ۱۴ نوروزگاه در همه شهرستان‌های استان از دوم لغایت ۱۲ فروردین‌ ماه ۱۴۰۱ برگزار خواهد شد.

وی بیان داشت: اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی یکی از موضوعات مورد تاکید در برگزاری نوروزگاه‌ها در سطح استان است و این برنامه‌ها در ایام نوروز با نظر ستاد استانی و شهرستانی مبارزه با کرونا اجرایی خواهد شد.

در این جلسه همچنین مدیران و نمایندگان دستگاه‌های اجرایی عضو ستاد اجرایی خدمات سفر استان گلستان آخرین اقدامات و برنامه‌ها برای سفرهای نوروزی را تشریح کردند.

رونمایی از پرتال جامع گردشگری استان توسط استاندار گلستان

در پایان این جلسه از پرتال جامع گردشگری استان رونمایی شد و استاندار گلستان و رییس ستاد اجرایی خدمات سفر استان در سخنانی افزود: یکی از نیازهای اصلی گردشگری استان معرفی و تبلیغات جاذبه‌ها و توانمندی‌های گردشگری است که ایجاد پرتال جامع گردشگری می‌تواند راهکار مناسبی برای پاسخگویی به این نیاز باشد.

زنگانه خاطرنشان کرد: با توجه به این‌ که بسیاری از اقدامات مردم بر روی گوشی‌های تلفن‌های هوشمند اجرایی می‌شود راه‌اندازی اپلیکیشن نگارستان نیز که در نمایشگاه گردشگری تهران رونمایی شد، اقدامی مناسب در راستای معرفی استان خواهد بود.

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر گلستان هم با تاکید بر ضرورت بهره‌مندی از فضای مجازی برای تبلیغات گردشگری و همچنین نیاز استان در حوزه معرفی و تبلیغ بخش گردشگری، گفت: یکی از موضوعات تبلیغاتی برای حوزه گردشگری استان که در ایام نوروز اهمیت دوچندانی خواهد داشت ایجاد پرتالی برای معرفی گردشگری استان است که اداره‌ کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان برای نیل به این هدف پرتال جامع گردشگری استان را مهیا و رونمایی کرد.

فرمانی بیان کرد: این پرتال برای گردشگران قابل‌ دسترس است تا بتوانند ظرفیت‌های میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان را مشاهده کنند و با آگاهی قبلی از پتانسیل و توانمندی‌های استان سفر آسان و پرنشاطی را به نگارستان ایران تجربه کنند.

وی خاطرنشان کرد: در مرحله نخست راه‌اندازی پرتال جامع گردشگری استان تعداد ۵۰ جاذبه شاخص گلستان به زبان‌های انگلیسی، عربی، روسی، چینی و فارسی در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است که در آینده تعداد این جاذبه‌ها افزایش خواهد یافت.

تاکید استاندار گلستان بر آمادگی میزبانی از مسافران نوروزی

وی خاطرنشان کرد: این پرتال در سه فاز اجرایی خواهد شد که ایجاد صفحه اختصاصی برای معرفی ظرفیت‌های هر شهرستان، موقعیت‌یابی و جانمایی آنلاین جاذبه‌ها بر روی نقشه و امکان جستجوی نزدیک‌ترین تاسیسات و جاذبه‌ها بر روی نقشه از جمله سه فاز عملیاتی است .

وی در ادامه به رونمایی از اپلیکیشن گردشگری استان گلستان با نام نگارستان در نمایشگاه گردشگری تهران اشاره و افزود: این اپلیکیشن به‌ نوعی مکمل این پرتال جامع گردشگری خواهد بود تا مسافران بتوانند نیازهای خود را در حین سفر رفع کنند.

پرتال جامع گردشگری استان گلستان با مراجعه به لینک https://golestan.mcth.ir/tourism/ قابل‌دسترسی است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha