۱۷ اسفند ۱۴۰۰، ۲۲:۲۰
کد خبرنگار: 2445
کد خبر: 84676559
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

النخاله: زن فلسطینی، ستون فقرات جهاد و مقاومت است

تهران – ایرنا- زیاد النخاله دبیر کل جنبش جهاد اسلامی فلسطین سه‌شنبه شب به مناسبت روز جهانی زن گفت: مجاهدت زن فلسطینی، او را  به ستون فقرات مسیر جهاد و مقاومت تبدیل کرده است.

به گزارش ایرنا، النخاله در کنفرانسی با عنوان " زن نماد مقاومت" در شهر غزه سخن می‌گفت، افزود که ثبات و قدرت زنان اسیران، شهدا موجب شده است که سرزمین فلسطین تا زمان پیروزی مردم فلسطین از مجاهد خالی نباشد.

وی افزود: همگان به نقش زنان فلسطینی می بالند که امروز  نقش آنان کمتر از نقش مرد در تمام ابعاد زندگی نیست .

النخاله همچنین تأکید کرد که دشمن در تمام منطقه کرانه باختری شجاع گسترش پیدا کرده است و بر تمام منابع زندگی سلطه یافته است و تلاش دارد که بر شهر قدس مسلط شود و آن را به یک شهر یهودی تبدیل کند، اما مجاهدان زن و مرد و شهدای زن و مرد به تنها می توانند در برابر دشمن مقابله کنند.

 داده های گزارش نهادهای حقوق بشری فلسطین که امروز (سه شنبه) به مناسبت روز جهانی زن منتشر شده، نشان می دهد که رژیم صهیونیستی در یک سال گذشته ۶۰ زن ساکن باریکه غزه را با شلیک مستقیم گلوله به شهادت رسانده است.

به گزارش ایرنا از منابع فلسطینی، «مرکز حقوق بشر میزان» با انتشار گزارشی به مناسبت روز جهانی زن اعلام کرد که ۶۰ زن فلسطینی ساکن باریکه غزه از هشتم مارس ۲۰۲۱ تا هشتم مارس ۲۰۲۲ (۱۷ اسفند ۹۹ تا ۱۷ اسفند ۱۴۰۰) به ضرب گلوله نظامیان اشغالگر و در حملات ارتش رژیم صهیونیستی به شهادت رسیدند.

مرکز اطلاع رسانی فلسطین در این باره خبر داد که ۶۴۵ زن دیگر در این بازه زمانی در نتیجه حملات اشغالگران صهیونیست زخمی شدند.
در جریان جنگ ۱۲ روزه غزه در ماه مه گذشته (اردیبهشت۱۴۰۰)، ۹۹ زن فلسطینی همسران خود را از دست داده و بی‌سرپست شدند.
در این جنگ، ۷۴۲ خانه که مالکان آن‌ها زن بودند، تخریب شد.

در همین پیوند نیز «باشگاه اسیر فلسطین» دیروز دوشنبه اعلام کرد که اکنون ۳۲ زن فلسطینی از جمله یک دختربچه در زندان اسرائیلی «دامون» در بند اسارت هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha