سفیر ایران در اسلوونی: ایران وارد یک توافق بدون نتیجه ملموس نمی‌شود

تهران - ایرنا - سفیر جمهوری اسلامی ایران در اسلوونی گفت: اگر چه ایران آمادگی کامل برای ورود به توافق را دارد اما وارد یک توافق بدون نتیجه ملموس نمی‌شود.

به گزارش روز چهارشنبه خبرنگار سیاست خارجی ایرنا، کاظم شافعی سفیر جمهوری اسلامی ایران در پایان ماموریت خود با بوروت پاخور رییس جمهور اسلوونی دیدار و گفت وگو کرد.
 
شافعی در این دیدار ضمن ابراز تمایل برای توسعه روابط بین دو کشور به ویژه در زمینه اقتصادی، نسبت به برگزاری نخستین اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی بین دو کشور در آینده نزدیک ابراز امیدواری کرد.

وی ضمن  ابلاغ سلام های گرم رییس جمهور اسلامی ایران به رییس جمهور اسلوونی از حمایت های قاطع ایشان برای توسعه همکاری های بین دو کشور قدردانی کرد و با عنایت به ظرفیت بالای همکاری های اقتصادی میان دو کشور نسبت به توسعه مناسبات دوجانبه اقتصادی و برگزاری نخستین اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی بین دو کشور در آینده نزدیک ابراز امیدواری کرد.
 
وی با ابراز خرسندی نسبت به دیدار رییس جمهور اسلوونی با وزیر امور خارجه در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ،   توصیف رییس جمهور اسلوونی مبنی بر اینکه اسلوونی می تواند دروازه ورود ایران به اروپا باشد را ستود و نسبت به توسعه همکاری های دوجانبه و افزایش حجم روابط تجاری به ویژه در حوزه تأمین انرژی برای اسلوونی و منطقه اروپای مرکزی ابراز امیدواری کرد.

شافعی با اشاره به اراده راسخ جمهوری اسلامی ایران نسبت به انجام توافق هسته ای به رغم بدعهدی و اقدامات تحریک آمیز آمریکا طی چهار سال گذشته، آخرین وضعیت مذاکرات وین برای از میان برداشتن تحریم ها علیه ایران را تشریح کرد و گفت اگرچه ایران آمادگی کامل برای ورود به توافق را دارد اما وارد یک توافق بدون نتیجه ملموس نخواهد شد.

تاکید بر اشتباه آمریکا در خروج از برجام

بروت پاخور رییس جمهور اسلوونی در این دیدار ضمن اشاره به گفت وگوهای مفید و سازنده با وزیر امور خارجه ایران در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ، انجام این دیدار را قبل از امضاء موافقتنامه هسته ای به فال نیک گرفت و نسبت به توسعه همکاری های دوستانه فی مابین در تمامی زمینه ها  ابراز امیدواری کرد.

رییس جمهور اسلوونی ضمن اشاره به اشتباه آمریکا در خروج از برجام، نسبت به انجام هر چه سریع تر توافق هسته ای و توسعه همکاری های ایران و اتحادیه اروپا از طریق اسلوونی ابراز امیدواری کرد.

وی ضمن ابلاغ سلام های گرم خود به آیت الله رئیسی، سفر به ایران و دیدار با مقام های بلندپایه کشورمان به ویژه دیدار با مقام معظم رهبری را جزو خاطرات خوب خود در خلال سفر به ایران عنوان کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست خارجی

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha