مسوول دفتر امور روحانیان نیروی دریایی ارتش: کشور در جنگ ادراکی قرار دارد

اهواز - ایرنا - مسوول دفتر امور روحانیان نیروی دریایی ارتش گفت: کشور درگیر مرحله‌ پنجم جنگ شامل جنگ ادراکی و یا شناختی است.

به گزارش ایرنا حجت‌الاسلام و المسلمین قاسم موحدی پناه روز چهارشنبه در آیین تکریم و معارفه روسای قدیم و جدید عقیدتی سیاسی پایگاه دریایی شهدای تکاور خرمشهر با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب، حکم "جهاد تبیین" را داده‌اند بیان کرد: از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی ایران چهار مرحله جنگ را پشت سر گذاشته‌ایم و هم اکنون در مرحله پنجم جنگ هستیم.

وی گفت: چهار مرحله قبلی جنگ سرد، سخت، نیمه سخت و نرم بودند و اکنون در مرحله پنجم در جنگ پیشرفته نرم و مبتنی بر فضای سایبری و مجازی قرار داریم.

حجت‌الاسلام و المسلمین موحدی پناه ادامه داد: به عنوان مثال برخی افراد که در سال های گذشته همسو با نظام بودند اکنون با نظام جمهوری اسلامی زاویه پیدا کرده‌اند و یا افرادی که نسبت به اعتقادات خود در گذشته تعصب داشتند اکنون اعتقادات گذشته خود را خرافات می‌دانند و یا افرادی که نسبت به علما و مجتهدان ارادت داشتند دیدگاه آن ها تغییر کرده است.

مسوول دفتر امور روحانیان نیروی دریایی ارتش گفت: برخی افراد نیز که نسبت به رهبر معظم انقلاب و فقیه زمان ارادت قوی خاصی داشتند اکنون ارادت گذشته را ندارند و تمامی این موارد نشان می دهد که این افراد در این جنگ ادراکی مورد هجمه دشمن قرار گرفته و آسیب دیده‌اند.

وی بیان کرد:در جنگ ادراکی باید چهارچوب و پیش فرض های جبهه مقابل فراهم شود که به شناخت جبهه مقابل منجر شود. رهبر معظم انقلاب همواره جلوتر از همه نسبت به نقشه‌های دشمنان هشدار می‌دهند و از چند سال پیش و پس از فتنه سال ۸۸ ، بر موضوع بصیرت بسیار تاکید کردند.

حجت الاسلام و المسلمین موحدی پناه مهمترین راه مقابله با این جنگ را هوشیاری و بصیرت دینی دانست و ادامه داد: مهم ترین راه مقابله با جنگ ادراکی شناخت دینی و مطالعه دین است.

مسوول دفتر امور روحانیان نیروی دریایی ارتش گفت: دشمن با تمام توان خود پای کار آمده تا ذهن جوانان را نسبت به آینده انقلاب و نظام و رهبری منحرف کند.

وی افزود: جنگ نظامی وحدت آفرین است و جنگ نرم وحدت شکن است و دستاورد بیشتری دارد به همین دلیل دشمن به این راه روی آورده است و تلاش دارد که نا امیدی را در بین جوانان این کشور تزریق کنند؛ آنچه که کمک می‌کند دشمن به اهداف خود نرسد جهاد تبیین است.

در این آیین حجت الاسلام سید یاسر موسوی به عنوان رییس جدید عقیدتی سیاسی پایگاه دریایی شهدای تکاور خرمشهر معرفی و از حجت الاسلام سید کاظم موسوی صالحی رییس پیشین این اداره تقدیر شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha