۱۹ بهمن ۱۴۰۰، ۱۳:۴۸
کد خبرنگار: 2237
کد خبر: 84643300
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

گیلانی‌ها ۱۰ ماهه امسال ۱۲درصد بیش از پیش‌بینی مالیات دادند

رشت- ایرنا - مدیرکل امور اقتصاد و دارایی گیلان گفت: طی ۱۰ ماه امسال جمع درآمدهای مالیاتی استان  ۱۲ درصد بیشتر از میزان هدف‌گذاری شده تحقق یافت.

علیرضا نوروزی روز سه‌شنبه در جمع خبرنگاران افزود: طی ۱۰ ماه گذشته توانستیم با کسب ۲ هزار و ۸۵۰ میلیارد تومان، ۶۵ درصد نسبت به میزان مصوب بودجه رشد درآمد مالیاتی داشته باشیم.

وی همچنین به میزان ناخالصی و تناسب درآمد مالیاتی استان نسبت به تورم اشاره کرد و اظهار داشت: اگر ۳۰ تا ۳۵ درصد درآمد مالیاتی مربوط به تورم بوده باشد، بازهم  ۳۰ تا ۳۵ درصد آن رشد واقعی است.

مدیرکل امور اقتصاد و دارایی گیلان به میزان درآمد مالیاتی سال جاری نسبت به پیش بینی تحققی اشاره کرد و ادامه داد: این میزان تحقق درآمد مالیاتی نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۸ درصد رشد افزایش را نشان می دهد.

نوروزی با تاکید براینکه این درآمدهای مالیاتی دوباره به صورت بودجه‌های عمرانی و جاری به استان بازخواهد گشت گفت: تمامی مبالغ  درآمد مالیاتی دریافت شده به استان بر می گردد و صرف پروژه‌های عمرانی و هزینه جاری می شود.

وی با بیان اینکه طی ۱۰ ماه امسال توانستیم ۳۰۰ میلیارد تومان درآمد مازاد بر مصوبه داشته باشیم، اظهار داشت: در حالی که با تنگناهای بودجه مواجه هستیم این درآمد می‌تواند برای تامین منابع هزینه ای استان کمک موثری باشد.

گیلان در مسیر اقتصاد کاملاً مالیاتی

مدیرکل امور اقتصاد و دارایی گیلان همچنین گفت: ۸۵ درصد درآمدهای استان طی ۱۰ ماه گذشته مربوط به حوزه مالیاتی بود که سهم درآمدهای مالیاتی در مجموع درآمد استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۷۵ درصدی داشته است.

نوروزی همچنین به فروش اموال و املاک غیرمولد دستگاهها اشاره کرد و افزود: ظبق قانون تمامی دستگاه‌ها اجرایی مکلف شدند که اموال مازاد را شناسایی و با راهبری استان به فروش برسانند.

وی به فروش بیش از ۱۶ میلیارد تومان از دارایی های مازاد دولتی طی سال جاری اشاره کرد و گفت: حدود ۱۹ فقره ملک دیگر در اختیار دستگاه‌های اجرایی قرار دارد که بنا داریم تا پایان سال به فروش برسد که پیش‌بینی می‌شود از فروش آنها  ۲۱۰ میلیارد تومان به درآمدهای استان افزوده می شود.

جذب ۴۶ میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی

مدیر کل امور اقتصاد و دارایی گیلان همچنین در ادامه به تشریح سرمایه‌گذاری خارجی در استان پرداخت و گفت: طبق آمار طی ۱۷ سال اخیر به صورت تجمعی و بر اساس قیمت روز، ۱.۷ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی در استان مصوب شده بود

نوروزی ادامه داد: طی سال‌جاری با توجه با آمار سازمان سرمایه‌گذاری بالغ بر ۴۶ میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در استان جذب شده است.

وی از سرمایه‌گذاری خارجی در حوزه صنایع غذایی با حضور کشورهای عربی در استان خبر داد و گفت: در حال حاضر کشورهایی همچون چین، کره و ترکیه  از مهم‌ترین کشورهای سرمایه‌گذار در استان هستند.

وی ایجاد سامانه اطلس سرمایه‌گذاری و پنجره‌های واحد سرمایه‌گذاری کسب و کار را  جزو برنامه‌های استان دانست و گفت: برای عملیاتی کردن این طرح به دنبال طراحی سامانه اطلس سرمایه گذاری هستیم که تاکنون نقشه‌های اولیه اطلس سرمایه‌گذاری آماده شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha