۱۸ بهمن ۱۴۰۰، ۱۲:۳۱
کد خبرنگار: 2215
کد خبر: 84641816
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

افزایش ۳۵ کیلومتری طول ناوگان مترو تهران در سال ۱۴۰۱

تهران- ایرنا- مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه اعلام کرد: با افتتاح برخی ایستگاه‌های خطوط ۶ و ۷ و مترو پرند به همراه پروژه توسعه غربی خط ۴، سال آینده ۳۵ کیلومتر مسیر در حال بهره‌برداری به طول شبکه خطوط فعلی راه آهن ریلی زیرزمینی پایتخت اضافه می شود.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل از شرکت راه آهن شهری تهران و حومه، علی امام در این باره گفت: در صورتی که فرآیند تامین به موقع منابع مالی پروژه‌های مترویی شهر تهران طبق برنامه زمان‌بندی تدوین شده صورت پذیرد، در سال پیش رو می‌توان شاهد افتتاح مسیر حد فاصل فرودگاه امام خمینی (ره) تا شهر جدید پرند به طول تقریبی ۱۹ کیلومتر و همچنین ایستگاه شهر پرند بود.

به گفته وی، از طرفی با افتتاح ۲ ایستگاه دیگر در خط هفت عملاً چهار کیلومتر مسیر به طول شبکه زیر بار مترو تهران اضافه می‌شود، در خط ۶ نیز بهره برداری از چهار ایستگاه بخش میانی به معنای سرویس‌دهی ۹ کیلومتر از این خط است، در پروژه توسعه غربی خط چهار یک ایستگاه امکان بهره‌برداری خواهد داشت و تحقق این امر مستلزم تزریق منابع مالی در موعد مقرر است.

امام ادامه داد: تکمیل بخش توسعه غربی خط چهار به معنای افزایش سه کیلومتری طول خط مذکور بوده و جمع مواردی که به آنها اشاره شد، حکایت از فراهم بودن شرایط برای توسعه مسیرهای در حال بهره برداری شبکه مترو پایتخت از ۲۴۵ کیلومتر کنونی به حدود ۲۸۰ کیلومتر در سال پیش رو دارد.

وی خاطرنشان کرد: پروژه هایی از قبیل توسعه جنوبی خط ۶ که عملاً بخش حفاری آن در مراحل پایانی است به همراه طرح توسعه شرقی خط چهار و نیز پروژه توسعه شرقی خط ۲ تا پایانه جدید شرق در حال پیگیری است که افتتاح ایستگاه های مربوط به آنها از سال ۱۴۰۲ به بعد در دستور کار قرار می‌گیرد.

به گزارش ایرنا، ناوگان مترو تهران و حومه هم اکنون در هفت خط و بیش از ۱۴۰ ایستگاه فعال است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha