تهیه کننده «موقعیت مهدی»: قولی که به رفقای رزمنده ام داده بودم، برایم مهم بود

تهران- ایرنا- تهیه‌کننده فیلم «موقعیت مهدی» گفت: قسمت قشنگ این کار برای من این بود که خودم رزمنده آن عملیات بودم؛ برایم اهمیت داشت که چقدر توانسته‌ام به‌جهت قولی که به رفقای رزمنده خودم در آن روزها داده‌ام، موفق باشم.

حبیب والی‌نژاد در گفت و گو با خبرنگار سینمایی ایرنا گفت: سال‌هاست که در حوزه دفاع مقدس مشغول به کار و فعالیت هستم و به این حوزه علاقه و باور دارم افتخار می‌کنم که در این مسیر حرکت می‌کنم.

وی ادامه داد: واقعیت این است که همه فیلم‌هایی که در حوزه دفاع مقدس تصویری ارائه می‌دهند، قابل‌تحسین هستند؛ شاید فیلم در خروجی چیزی که تولیدکنندگان اثر خواستند، نشده باشد اما بازهم قابل تقدیر است. 

البته این موضوع به بستگی به زاویه نگاه کارگردان با ورود کننده به بحث دارد اما همه فیلم‌های حوزه دفاع مقدس با انگیزه و اعتقادی ساخته شده‌اند و این حوزه، حوزه‌ای زی ساختی است

تهیه‌کننده فیلم‌های خروج و لباس شخصی در مورد سختی تهیه فیلم موقعیت مهدی اظهار داشت: کارهای سخت‌تر از این هم انجام دادم و به‌نظرم همه کارها در این حوزه کارهای سختی بوده‌است.

وی ادامه داد: موقعیت مهدی را بارها دیده‌ام و بسیار لذت بردم و واقعیت این است که قسمت قشنگ این کار برای من این است که خودم رزمنده آن عملیات بودم و دوست داشتم که سهمی در این کار داشته باشم.

یکی از قسمت‌های مهم این قصه برایم این بود که چقدر توانسته‌ام به‌جهت قولی که به رفقای رزمنده خودم در آن روزها داده‌ام موفق باشم؛ این که آیا توانسته‌ایم برای امروز حرفی گفتن داشته‌باشیم

والی نژاد در پاسخ به همراهی مردم با فیلم موقعیت مهدی خاطرنشان کرد: اعتقاد و باوری دارم و آن این است که وقتی در حوزه دفاع مقدس کار می‌کنید باید آن حوزه را باور کنید.

وی افزود: یعنی اول خودمان ببینیم و باور کنیم و بعد دیگران با آن همراه شوند. آنچه که اتفاق می‌افتد این است که اگر توانسته باشیم به این باور نزدیک شویم، این اتفاق بین مردم و فیلم می‌افتد. کار کردن در این حوزه تعامل و اعتماد می‌طلبد؛ الحمدلله آقای حجازی‌فر این کار را انجام دادند و این اعتماد خروجی آن بود.

تهیه‌کننده موقعیت مهدی تصریح کرد: به سودای سیمرغ فکر نمی‌کنیم چرا که برای باورهایی این فیلم را ساخته‌ایم؛ نه این که بخواهیم شعار بدهیم چرا که همیشه همینگونه بوده‌است.

وی افزود: البته که اگر اتفاقی چون کسب سیمرغ برای فیلم بیفتد بسیار خوشحال می‌شویم؛ به‌خصوص برای کسانی که با اعتقاداتشان این فیلم را ساخته‌اند و با همه سختی‌هایش بدان باورها داشته‌اند. 

شخصیت داستانی مهدی باکری با بازی هادی حجازی‌فر بسیار شبیه به شخصیت واقعی باکری است؛ و همچون شخصیت شهید باکری دیگر رزمنده‌ها هم شبیه خودشان هستند چراکه آقای حجازی‌فر بسیار به جزئیات نزدیک شدند و دقت بسیاری روی شخصیت‌های فیلم داشتند؛ به همین دلیل آدم‌های این فیلم باورپذیر هستند.

این رزمنده‌ها چهره واقعی و نماینده تنوع همه رزمندگان هستند؛ قطعا دربین این آدمها بودند کسانی که می‌ترسیدند، کسانی که شوخ‌طبع، جدی، شکاک و ترسو بودند و این‌ها واقعیت جنگ است

وی تاکید کرد: باید واقعیت را گفت تا باورپذیر باشد؛ براین اساس این فیلم بسیار باورپذیر است چرا که هادی حجازی‌فر به عمق شخصیت‌ها و روابط خانوادگی‌شان نزدیک شده‌است. 

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha