۱۵ بهمن ۱۴۰۰، ۳:۲۲
کد خبرنگار: 2448
کد خبر: 84637912
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

پلوسی: تحریم‌های جدید علیه روسیه در صورت حمله به اوکراین اعمال می‌شود 

تهران- ایرنا- نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا هشدار داد کنگره آماده است تا در صورت وقوع حمله به اوکراین تحریم‌های جدید اجباری را علیه روسیه و ولادیمیر پوتین اعمال کند.

به گزارش ایرنا از نشریه هیل، پلوسی در نشست روز پنجشنبه با اعلام این خبر گفت: تحریم‌ها باید خیلی قوی‌تر از آنچه بوده‌اند باشند زیرا ما در مورد تهاجم به یک کشور صحبت می‌کنیم.

پلوسی در ادامه با بیان اینکه کشورهای ناتو در صورت موفقیت روس‌ها در اوکراین در معرض خطر قرار می‌گیرند، گفت: بنابراین آنها باید با تحریم‌های جدید درد را احساس کنند.

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا همچنین در مورد احتمال حمله روسیه به اوکراین افزود: هیچ کس جز پوتین نمی‌داند قرار است چه کاری انجام دهد و به همین دلیل ما باید برای هر چیزی آماده باشیم.

برخی از قانونگذاران کنگره که اکثر آنها جمهوری‌خواه هستند، از دولت بایدن خواسته‌اند که تحریم‌های پیشگیرانه را علیه مسکو اتخاذ کند. آنها استدلال می‌کنند که این یک بازدارنده مؤثر در برابر حمله اولیه روسیه است.

اما پلوسی روز پنجشنبه این استراتژی را رد و تصریح کرد که هرگونه محدودیت جدید باید فقط در صورت حمله و نه قبل از آن اعمال شود.

رئیس مجلس آمریکا همچنین این تصور را رد کرد که بایدن برای اعزام نیروهای آمریکایی به اروپا برای مقابله با تجاوزهای پوتین، ابتدا نیاز به تائید کنگره در قالب یک قطعنامه ویژه دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha