۱۳ بهمن ۱۴۰۰، ۱۲:۴۱
کد خبرنگار: 1261
کد خبر: 84635939
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

طالبان بدنبال تشدید نظارت بر عملکرد رسانه ها

۱۳ بهمن ۱۴۰۰، ۱۲:۴۱
کد خبر: 84635939
طالبان بدنبال تشدید نظارت بر عملکرد رسانه ها

کابل - ایرنا - سخنگوی طالبان اعلام کرد برای رسیدگی به عملکرد رسانه‌ها و خبرنگاران، کمیسیون رسیدگی به تخلفات رسانه‌ها را دوباره فعال می کند.

به گزارش ایرنا، ذبیح الله مجاهد امروز چهارشنبه در نشستی به میزبانی کمیته مصونیت خبرنگاران در کابل از تلاش برای فعال سازی کمیسیون رسیدگی به تخلفات رسانه ها خبر داد.

سخنگوی طالبان افزود: به دلیل اینکه رسانه‌ها صدای مردم را به دولت می رسانند به فعالیت آنها نیاز است اما رسیدگی به تخطی  و تخلف آنها با تشکیل کمیسیون نیز ضروری است تا سوء تفاهم بین رسانه ها و طالبان برطرف شود.

مجاهد با بیان اینکه قانون سابق رسانه‌ها را مطالعه کرده و نقضی در آن مشاهده نکرده است، گفت: در تمام کشور از قانون سابق رسانه ها استفاده می شود به همین دلیل کمیسیون رسیدگی و نظارت  را فعال خواهد کرد تا مشکلات رسانه ها از طریق این کمیسیون حل و فصل شود.

سخنگوی طالبان در ادامه سخنان خود از رسانه ها خواست که در مطالب خود منافع ملی، ارزش های اسلامی و وحدت ملی را در نظر بگیرند.

این اظهارات سخنگوی طالبان درخصوص رسانه ها و نظارت بر عملکرد آنها درحالی مطرح می شود که دو روز قبل، نیروهای طالبان با ورود به ساختمان تلویزیون آریانا نیوز در کابل دو خبرنگار این تلویزیون را بازداشت و به جای نامعلوم انتقال دادند که تاکنون از سرنوشت آنها اطلاعی در دست نیست.

نهادهای بین المللی از گروه طالبان خواسته اند که دو خبرنگار دستگیر شده را هرچه زودتر آزاد کنند اما طالبان تاکنون در این زمینه سکوت اختیار کرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha