۱۳ بهمن ۱۴۰۰، ۱۲:۰۸
کد خبر: 84635872
T T
۵ نفر

برچسب‌ها

سیل ۴۵۰۰ میلیارد تومان به زیرساخت‌های کرمان خسارت وارد کرد

کرمان - ایرنا - معاون امور عمرانی استاندار کرمان با اشاره به وقوع سیل و طغیان رودخانه ها در ۲۸ دی ماه سال جاری در برخی مناطق این استان گفت: این سیلاب چهار هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به حوزه زیربنایی و کشاورزی کرمان خسارت وارد کرده است.

به گزارش ایرنا، مصطفی آیت الهی موسوی روز چهارشنبه در ستاد مدیریت بحران استان کرمان در محل استانداری افزود: ۳۸ درصد خسارات سیلاب برابر با یکهزار و ۷۰۰ میلیارد تومان متعلق به حوزه کشاورزی است.

وی اظهار داشت: همچنین سیل جنوب کرمان ۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان به حوزه زیربنایی این استان خسارت وارد کرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان تصریح کرد: سیل نیمه نخست دی ماه سال جاری نیز ۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان به این استان خسارت وارد کرد.

آیت الهی موسوی با بیان اینکه قرارگاه سازندگی مناطق سیل زده تشکیل شده است عنوان کرد: امکانات دستگاه های نظامی و اجرایی در مناطق سیل زده استان کرمان به کار گرفته و ضمن آنکه هزینه تامین سهمیه ویژه سوخت این مناطق نیز از سوی دولت تامین شده است.

خسارت ۲ هزار میلیارد تومانی سیلاب به رودبارجنوب 

فرماندار رودبار جنوب نیز در این نشست با اشاره به امدادرسانی به ۶۶ روستای این شهرستان و اینکه در حال خروج از حالت اضطرار هستیم گفت: تمامی محورهای ارتباطی اصلی، فرعی و روستایی رودبار بازگشایی شدند.

علی پرورش با بیان اینکه مشکل آب بیشتر مناطق رودبار رفع شده و فقط در برخی مناطق در این زمینه با مشکل روبرو هستیم افزود: مقرر شد آبرسانی به این مناطق تا زمان حل مشکل با تانکر انجام شود.

وی با اشاره به خسارت ۲ هزار میلیارد تومانی سیلاب به رودبار جنوب عنوان کرد: توجه به دام های تلف شده، بازسازی سرویس های بهداشتی و احداث اردوگاه اسکان موقت در منطقه تالاب جازموریان و احیای چاه ها و قنوات خواسته های مردم این خطه است.

۹۰ درصد جایگاه‌های سوخت قلعه‌گنج فاقد سوخت است

همچنین فرماندار قلعه گنج در این نشست گفت: ۹۰ درصد جایگاه های سوخت این شهرستان همچنان فاقد سوخت هستند.

مهدی شهسواری با بیان اینکه هزار هکتار از مزارع گندم این شهرستان زیر سیلاب رفت افزود: مشکل کمبود سوخت به دلیل وجود مسائل و مشکلات حمل و نقلی پیش آمده است.

وی ادامه داد: سیلاب به ۳۳ دهنه پل قلعه گنج خسارت وارد کرد که در حال بازسازی آنها هستیم و ترمیم سیل بندهای روستاهای حاجی آباد و چراغ آباد در حال انجام است ضمن آنکه ضرورت لایروبی رودخانه های این شهرستان هم وجود دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha