آقای کارگردان چرا فرار می‌کنید؟

۱۱ بهمن ۱۴۰۰، ۲۲:۲۹
کد خبر: 84633756
سارا بقاییlخبرنگار
آقای کارگردان چرا فرار می‌کنید؟

تهران- ایرنا- شاید عجیب و باورنکردنی باشد اما هنوز هم هستند کارگردان‌هایی که بعد از مشهورشدن از سوی اهالی رسانه، از همان‌ها فرار می‌کنند.

یک. دقایق زیادی منتظر ماندیم تا کارگردان یکی از آثاری که امروز در اولین روز از جشنواره فیلم فجر اکران شد، پس از تنها مصاحبه اختصاصی‌اش به ما فرصتی برای مکالمه و مصاحبه بدهد اما آنچه نصیبمان شد، گام‌های پرشتاب و فرارگونه آقای کارگردان بود، آن هم درحالی که ما دنبالش می‌دویدیم و او حتی نیم نگاهی هم به ما نمی انداخت؛ و چیزی غمگین تر از این هم حتی.

باورمان بشود یا نشود این همان کارگردانی بود که همین چند سال پیش در کنار بچه‌های رسانه می‌نشست، با ما در یک سالن غذا می‌خورد و به سوال‌هایمان پاسخ می‌داد. 

دو. سراغ چند سلبریتی رفتیم و از آنها درخواست کردیم که با ما صحبت کنند؛ عایدش برایمان چشم و ابرویی بود که بالا انداخته شد و این پاسخ تکراری که ما مصاحبه نمی‌کنیم.

منتظرشان ماندیم و صبر کردیم که عکس‌هایشان را بیاندازند اما با رخی همانند بایرام قصه اخراجی‌ها، تکلیفشان را که نوشتند، عکس یادگاریشان را گرفتند و رفتند. 

سه. سلبریتی های محترم یک سوال ساده داریم؛ برای فعالان رسانه که حضورشان برای دیده شدن شماست، این نادیده گرفتن چه معنایی دارد؟ 

چرا شمایی که به واسطه رسانه برجسته‌ و شناخته شده‌اید حالا به همان رسانه پشت می‌کنید؛ با بهانه‌های تکراری که این رسانه، رسانه دولت است، آن رسانه جهت دارد، دیگر رسانه زرد است و... فرار را بر قرار ترجیح می‌دهید.

چطور همان روزهایی که سودای دیده و شنیده شدن داشتید هیچ رسانه‌ای، رسانه بد و دولتی و زرد نبود اما امروز هیچ رسانه‌ای در شأن شما نیست؟ 

شمایی که با اهالی رسانه که بازتاب صدا و تصویر شما هستند این گونه بی مهرانه تا می‌کنید با مردمی که از سر شوق به سمت شما می‌دوند چه می‌کنید؟ 

چهار. آنقدر این سبک و الگوی زشت رفتاری را دیده‌ایم و بدبختانه بدان خو گرفته‌ایم که وقتی چهره‌ای بدون غرور و محترمانه مقابل ما می‌ایستد و پاسخ می‌دهد او را چونان شخصیتی منحصر به فرد می‌بینیم؛ فارغ از این که شاید سالهاست فراموشمان شده که رفتار صحیح همین باید باشد. 

یعنی آنقدر به ما بی‌توجهی کرده‌اند که خودمان هم فراموش کرده‌ایم، که چه کسی وامدار چه کسی است. 

پنج. چهلمین جشنواره فیلم فجر این روزها در برج میلاد تهران در حال برگزاری ست.

به سیاق هرسال خبرنگاران، اهالی رسانه و منتقدان در خانه جشنواره فیلم فجر حضور دارند تا ناشر اخبار، معرف فیلم‌ها و انعکاس صدای آثار، برای دیده و شنیده شدن باشند.

فارغ از کیفیت کار خبرنگاران، عکاسان و خروجی رسانه ها، صرف حضور اهالی رسانه تلاشی در جهت دیده شدن آثار و شنیده شدن اخبار حول محور این تولیدات است.

پیشاپیش از همه کارگردان‌ها، هنرپیشگان و سایر چهره‌هایی که رسالت ما را درک می‌کنند و برایمان پشت چشم نازک نمی‌کنند، سپاسگزاریم. 

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha