امدادرسانی هلال احمر به ۴ هزار نفر در ۱۷ استان متاثر از حوادث جوی

تهران -ایرنا- دبیرکل جمعیت هلال‌احمر با اشاره به عملیات امدادی در حوادث کشور بویژه حوادث جوی، گفت: امدادگران هلال‌احمر در ۷۲ ساعت گذشته در مجموع به بیش از ۴ هزار نفر امدادرسانی کردند.

به گزارش روز شنبه ایرنا از جمعیت هلال‌احمر، یعقوب سلیمانی افزود: در ۲ روز گذشته، ۱۷ استان آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، اصفهان، البرز، تهران، چهارمحال و بختیاری، خراسان شمالی، زنجان، سمنان، فارس، قزوین، کردستان، کرمانشاه، گلستان، لرستان و مازندران درگیر برف و کولاک و آبگرفتگی و نیازمند به امدادرسانی بودند.

وی گفت: امدادگران هلال‌احمر در ۴۴ شهرستان شامل یک شهر، سه روستا و ٤٥ محور کوهستانی به ٣٤٦٤ حادثه‌دیده در حوادث جوی ۴۸ ساعت گذشته امدادرسانی کردند.

سلیمانی با بیان اینکه در این مدت ۹۹ نفر اسکان اضطراری داده‌ شدند، افزود: با تلاش امدادگران، سه نفر خدمات درمان سرپایی دریافت کرده و ۶ نفر نیز به مراکز درمانی منتقل شدند. همچنین ۲۹۵ خودرو از برف رهاسازی و تخلیه آب از ۶ واحد مسکونی انجام شد.

دبیرکل جمعیت هلال‌احمر گفت: ۷۶ تیم شامل ۲۵۸ امدادگر و نجاتگر هلال‌احمر به متاثران از حوادث جوی ۲ روز گذشته خدمت‌رسانی و ۶۷ تخته پتو، ۱۵۱ کیلوگرم نایلون، ۴۳ بسته غذایی، ۹۳ بطری آب معدنی، ۵۰۰ قرص نان، ۳۰ کیلوگرم خرما، ۱۵۰ کیلوگرم برنج و ۱۶۵ عدد بیسکوییت میان حادثه‌دیدگان توزیع کردند.

سلیمانی با بیان اینکه ۲۹۳ مورد ماموریت امدادی در ۷۲ ساعت گذشته در کشور انجام شده، افزود: امدادگران در این مدت در مجموع به ۴۰۱۴ نفر امدادرسانی و به ۷۵ نفر خدمات درمان سرپایی ارائه کردند. همچنین ۱۶۷ نفر نجات یافته و ۱۱۸ نفر نیز به مراکز درمانی منتقل شدند. امدادگران ۲۶ مورد عملیات رهاسازی نیز انجام و ۳۳ مصدوم سوانح ترافیکی را نجات دادند.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha