شجاعی: همواره برای حل مشکلات فوتبال زنان با مسوولان فدراسیون می‌جنگیدم

تهران- ایرنا- نایب رییس اسبق فدراسیون فوتبال گفت: در زمانی که در فدراسیون بودم همواره برای احقاق حق قوتبال زنان و اثبات آنها باید با مسوولان می‌جنگیدم و مشکلات و موانع زیادی بر سر راه ما بود.

فریده شجاعی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ورزشی ایرنا اظهار داشت: از صعود دختران به جام ملت‌های آسیا خیلی خوشحالم، هفت سال در خدمت فدراسیون فوتبال بودم که دوران سخت و پرمانع برای فوتبال زنان بود.

وی افزود: در تمام مدت تلاش می‌کردیم تا خود را اثبات و برای زنان احقاق حق کنیم و بتوانیم با حجاب اسلامی در مسابقات حضور داشته باشیم. جلسات بسیاری را با فیفا و کشورهای مختلف برگزار می‌کردیم تا این امر میسر شد تا دختران ما به موفقیت برسند.

نایب رییس اسبق فدراسیون فوتبال عنوان کرد: حضور دختران ما در جام ملت‌ها نتیجه زحماتی است که در دوران گذشته کشیده شده است اما واقعا این دوره نگاه و نگرش رییس فدراسیون فوتبال در دیده شدن و توسعه فوتبال زنان ایران بسیار تاثیرگذار بوده است.

وی اضافه کرد: الان هم مسوولان فدراسیون برای رشد فوتبال زنان زحمت می‌کشند و هر دوره شرایط خاص خود را دارد. اکنون نقطه عطف فوتبال کشورمان است و مریم ایراندوست تیم خوب و قابل قبولی را روانه مسابقات کرده و زحمت زیادی برای ملی‌پوشان کشیده است.

شجاعی یادآور شد: امیدوارم تیم ملی فوتبال زنان در جام ملت‌ها حضور قدرتمندی داشته باشند و همه ما را به این آرزوی دیرینه برسانند و بتوانند به جام جهانی صعود کنند و در آسیا هم موفق شوند.

وی خاطرنشان کرد: یکی از قاکتورهای بزرگ موفقیت زنان در این دوره از نظر حمایتی و نگرش مثبت مسوولان است که خوشبختانه در فدراسیون فوتبال این امر به چشم می‌خورد و همه مسایل دست به دست هم داده تا زنان ما به جام ملت‌ها صعود کنند.

جام ملت‌های فوتبال زنان آسیا از ۳۰ دی تا ۱۷ بهمن با حضور ۱۲ تیم به میزبانی هند برگزار می‌شود. ایران که برای نخستین بار سهمیه حضور در این مسابقات را به دست آورده، در گروه اول با هند، چین و چین تایپه هم‌گروه است.

برنامه مسابقات تیم ملی زنان ایران در مرحله گروهی به وقت تهران:

پنجشنبه ۳۰ دی ساعت ۱۷:۳۰، ایران - هند

یکشنبه ۳ بهمن ساعت ۱۳:۳۰، ایران - چین

چهارشنبه ۶ بهمن ساعت ۱۷:۳۰، ایران - چین تایپه

مرحله نخست مسابقات در سه گروه چهار تیمی برگزار می‌شود.

گروه اول: هند، چین، چین تایپه و ایران

گروه دوم: استرالیا، تایلند، فیلیپین، اندونزی

گروه سوم: ژاپن، کره جنوبی، ویتنام، میانمار

تیم‌های اول و دوم هر گروه و ۲ تیم برتر از میان تیم‌های سوم گروه‌ها به مرحله بعدی مسابقات صعود می‌کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha