مشکلات آتش نشانان تهران روی میز کمیسیون سلامت شورای شهر

تهران - ایرنا- کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران در نشستی با محوریت کمیته ایمنی و مدیریت بحران و با حضور مدیر عامل سازمان آتش نشانی، نمایندگان آتش نشانان و مدیران کل منابع انسانی و بودجه و رفاه شهرداری، دغدغه آتش نشانان و مشکلات معیشتی آنان را به بحث و بررسی گذاشتند.

به گزارش روز شنبه ایرنا از شورای اسلامی شهر تهران، مهدی بابایی عضو شورای اسلامی شهر تهران در نخستین جلسه بحث و بررسی در خصوص مسایل و مشکلات حقوق و مزایای رفاهی کارکنان سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی، اظهار داشت: با عنایت به دغدغه هایی که در خصوص مشکلات معیشتی و حقوق و مزایای کارکنان آتش نشانی وجود دارد، این جلسه برگزار شد.

وی گفت: برغم‌ اینکه انتظار داشتیم شاهد بارقه هایی از امید در خصوص رفع مشکلات این حوزه باشیم اما هنوز اخبار ویژه ای از بررسی مشکلات آتش نشانان از شهرداری، دریافت نکرده ایم.

بابایی با بیان اینکه این جلسات به منظور بررسی و رفع مسایل و مشکلات نیروی انسانی این سازمان و دریافت واقعیت مشکلات آتش نشانان برگزار شده است، گفت: در بهبود وضعیت معیشت آتش نشانان، تلاش خواهیم کرد.

رئیس کمیته ایمنی و بحران شورای شهر تهران ادامه داد: با بررسی بودجه این سازمان تلاش خواهیم کرد در لایحه بودجه سال آتی شهرداری تهران، برای ارتقای منابع انسانی سازمان آتش نشانی تلاش کنیم.

وی با بیان اینکه بزرگترین سرمایه یک سازمان، نیروی انسانی است، گفت: اگر این سرمایه مغفول واقع شود، سازمان به نقطه مطلوب نمی رسد.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه نمی توانیم صرفا با ارتقای تجهیزات بر مشکلات حوزه آتش‌نشانی فائق آییم، اظهار داشت: موضوع آتش نشانی و بخش ایثارگران این سازمان متفاوت است و باید دغدغه ویژه داشته باشیم.

وی از مدیران سازمان آتش‌نشانی خواست تا پیشنهادات خود برای رفع مشکلات را به کمیته ایمنی و بحران اعلام کنند.

مهدی پیرهادی رئیس کمیسیون سلامت محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران نیز در این جلسه با بیان اینکه که حقوق و دستمزد آتش نشانان از برخی حوزه‌های دیگر شهرداری پایین تر است، اظهار داشت: موضوع رفاه آتش نشانان باید تقویت شود.

وی پیگیری رفاهیات پرسنل آتش نشانی را ضروری دانست و افزود: در کمیسیون و کمیته ایمنی در این خصوص تلاش خواهیم کرد.

پیرهادی با اشاره به برخی اقدامات در خصوص ترمیم حقوق کارکنان این سازمان، اظهار داشت: اگر پست سازمانی آتش نشانان ارتقا پیدا کند در افزایش حقوق آنان موثر خواهد بود.

وی با بیان اینکه که اصلاح طبقه بندی مشاغل در خصوص بهبود وضعیت معیشت آتش نشانان ضروری است، گفت: سرانه اضافه کار آتش نشانان نیز  باید افزایش یابد.

عضو شورای شهر تهران درباره مسکن کارکنان نیز عنوان کرد که باید تمهیداتی اجرا شود تا کارکنان این سازمان که فاقد مسکن هستند، بر اساس اولویت سابقه کار دارای مسکن شوند.

به گفته وی، اصلاح طبقه بندی مشاغل، تغییر ساختار سازمان آتش‌نشانی، افزایش اضافه کاری، از اهمیت برخوردار است.

بر اساس این گزارش، در این جلسه مقرر شد که سازمان آتش نشانی ظرف مدت یک هفته پیشنهادات خود را برای ترمیم حقوق کارکنان آتش‌نشانی به کمیته ایمنی و مدیریت بحران شهر تهران ارایه کنند.

در این جلسه داوری مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی ۲ پیشنهاد پیگیری تصویب طرح ارائه شده به مجلس شورای اسلامی در خصوص همسان سازی، تامین اعتبار جهت تغییر صندوق بازنشستگی افراد متقاضی را ارائه کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha