دمای آذربایجان غربی به صورت محسوس کاهش می یابد

ارومیه- ایرنا- کارشناس اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی گفت: با نفوذ جبهه هوای سرد سامانه بارشی از روز جمعه به شکل برف فعال شده و کاهش پنج تا ۱۰ درجه ای دما نیز از اواخر وقت جمعه پیش بینی می شود.

مهدی کریمی روز  جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با آغاز روند کاهش دما و بارش برف احتمال لغزندگی جاده ها، کاهش دید، آبگرفتگی معابر، کولاک برف در جاده ها پیش بینی می شود.

وی بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته در اغلب نقاط آذربایجان غربی بارشها وجود داشته است و  شهرستانهای تکاب، چالدران، شوط و چایپاره به ترتیب با ۲۸، ۱۴، ۱۳ و ۱۳ میلیمتر پربارش ترین شهرهای استان بود.

کریمی اضافه کرد: در ۲۴ ساعت گذشته سردشت و بوکان گرم ترین شهرهای استان با دمای مثبت هفت درجه سانتی گراد و چالدران سردترین شهر با منفی ۱۲ درجه سانتی گراد بوده است.

کارشناس اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی گفت: براساس نقشه های پیش بینی از جمعه تا اواسط هفته بعد سامانه بارشی در استان تقویت شده و بارش های قابل توجه برف و باران در استان خواهد بارید که بیشتر به شکل برف است.

اداره‌ کل ‌هواشناسی آذربایجان‌غربی دارای ۱۸ ایستگاه هواشناسی اصلی و تکمیلی و بیش از ۱۲۰ ایستگاه باران‌سنجی و اقلیم‌شناسی است که از ایستگاه‌های هواشناسی استان، ۹ ایستگاه اصلی (سینوپتیک) و ۹ ایستگاه هم تکمیلی هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha