سرلشکر رشید: دشمن به دنبال آزمودن قدرت و اراده ما نباشد

تهران-ایرنا- فرمانده قرارگاه مرکزی حضرت خاتم‌الانبیاء (ص) با تاکید بر اینکه باورپذیری قدرت جمهوری اسلامی ایران برای دشمن حتما هزینه کمتری به دنبال خواهد داشت گفت: دشمن به دنبال آزمودن اراده و قدرت ما نباشد، زیرا قطعا تحمل هزینه‌های رویارویی گسترده و همه جانبه را نخواهد داشت.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از دفاع پرس، سردار سرلشکر پاسدار «غلامعلی رشید» با اشاره به برگزاری رزمایش‌های ذوالفقار ۱۴۰۰ ارتش جمهوری اسلامی ایران و پیامبر اعظم (ص) ۱۷ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، در جمع فرماندهان نیروهای مسلح اظهار کرد: ماموریت و وظایف قرارگاه مرکزی حضرت خاتم‌الانبیا (ص) مبتنی بر تدابیر فرمانده معظم کل قوا ناظر بر انجام بررسی‌های عملیاتی و فرماندهی بر نیروهای مسلح از طریق تمرکز دائمی بر مدیریت و فرماندهی در شرایط بحران و جنگ، با برگزاری رزمایش‌های سالانه است.

فرمانده قرارگاه مرکزی حضرت خاتم‌الانبیاء (ص) افزود:  اجرا و برگزاری رزمایش‌ها به معنای آزمون ادراک از تهدیدات دشمن و ارزیابی میزان آمادگی‌های رزم بوده و مهم‌تر از آن، میزان انطباق آمادگی‌ها با مخاطرات پیش رو را آشکار می‌کند. در واقع اجرای رزمایش‌ها به معنای جنگ قبل از جنگ است به همین دلیل نیازمند دقت و خلاقیت در هدف‌گذاری و طرح ریزی همچنین جدیدت در اجرا برای غافلگیر کردن دشمن می‌باشد.

وی با بیان اینکه جدی گرفتن تهدید دشمن همواره مورد تاکید امام خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا است، اظهار داشت: این موضوع منطق حاکم بر تهیه برآورد تهدیدات، ارزیابی‌های میدانی بر توان آمادگی‌های رزم و اجرای رزمایش‌ها را در قرارگاه مرکزی حضرت خاتم‌الانبیاء (ص) و نیروهای مسلح شکل داده است.

 این مقام عالی نظامی گفت: قرارگاه مرکزی حضرت خاتم‌الانبیاء (ص) رزمایش‌های سالیانه سازمان‌ها و نیروهای مسلح را با رویکردهای تحولی و منطبق بر تدابیر فرمانده معظم کل قوا و با نظر به تغییر ماهیت تهدیدات و منطبق با مشخصه‌های جنگ آینده طراحی و تصویب می‌کند.

سرلشکر رشید با بیان اینکه به طور متوسط هر سال ۳۰ رزمایش بزرگ از سوی قرارگاه مرکزی حضرت خاتم‌الانبیاء (ص) هدف‌گذاری و به سازمان‌ها ابلاغ می‌شود، گفت: در سال جاری ۲۵ رزمایش بزرگ در قالب ارتش‌ها و چند نیرویی پیش‌بینی شده که تاکنون ۱۵ رزمایش بزرگ از سوی ارتش و سپاه اجرا شده است که البته برخی از آن‌ها رسانه‌ای نخواهد شد.

فرمانده قرارگاه مرکزی حضرت خاتم‌الانبیا (ص) با تقدیر از تلاش و مجاهدت فرماندهان ارتش و سپاه، عنوان کرد: هدف نیروهای مسلح از برگزاری رزمایش‌های سالانه و بنا به موضوع در شرایط خاص، این است که دشمن بداند ما همواره آن‌ها را رصد می‌کنیم، آماده هستیم و حتما هزینه‌ای بیش از دستاوردها بر آن‌ها تحمیل خواهیم کرد و موفقیت کوچک و تاکتیکی آن‌ها را با انتخاب زمان و مکان، همچنین استفاده از ابزار مناسب و روش‌های محاسبه نشده به شکت راهبردی تبدیل خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه فرماندهان ما از نسل جنگ و فرزندان خمینی و خامنه‌ای هستند که جنگ را با جنگ آموخته‌اند، گفت: تفکر و سیره عملی شهید سلیمانی که در ایام سالگرد شهادت مظلومانه‌اش قرار داریم، گواه روشن و صادقی از باورها و استحکام اراده و قدرت ما است.

سرلشکر رشید تأکید کرد: مایل هستیم دشمن به دنبال آزمودن اراده و قدرت ما نباشد، زیرا قطعا تحمل هزینه‌های رویارویی گسترده و همه جانبه را نخواهد داشت. بنابراین باورپذیری قدرت جمهوری اسلامی ایران برای دشمن حتما هزینه کمتری به دنبال خواهد داشت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha