سردار شریف: باید با هوشمندی از زیرساخت‌های انقلاب استفاده کنیم

تهران- ایرنا- سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: در گام دوم انقلاب باید از زیرساخت‌هایی که در چله اول انقلاب ایجاد شد به‌خوبی و با هوشمندی با تکیه‌بر نیروی جوانان انقلابی استفاده کنیم.

به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی سپاه، سرتیپ دوم پاسدار رمضان شریف در یادواره ۱۲۶۹ شهید میرزا کوچک‌خان نزسا و شهدای محور مقاومت با بیان اینکه نقطه قوت این تیپ این است که در عرصه دفاع از حرم نیز خوش درخشیدند و شجاعت‌های فراوانی را رقم زدند، اظهار کرد: ارادت حاج قاسم به حضرت فاطمه(س) دیدنی و مثال‌زدنی است و این ارادت فقط مربوط به چند سال اخیر نبود و از همان اول ارادتش زبانزد خاص و عام بود.

سخنگوی سپاه پاسداران با بیان اینکه مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) فرمودند که باید روایت‌های صحیح و دقیق از رخدادهای انقلاب بیان کنیم، افزود: موضوع دفاع مقدس و نقش شهدا در این دوران از رخدادهایی است که خوب روایت‌ شده است ولی کافی نیست و باید بیشتر تلاش کرد تا اسناد دقیق و روایت صحبت به دست جوانان و نسل آینده برسد.

شریف با بیان اینکه اگر برگزاری یادواره‌ها و ایام دفاع مقدس و بسیج نبود امروز نقش رزمندگان دفاع مقدس به گونه دیگری بود، تصریح کرد: رخدادها بعد از سال‌ها در افکار عمومی به تاریخ سپرده می‌شود و دشمن از همین خلأ عدم آگاهی و عدم لمس ظلم علیه دشمن استفاده و جریان‌ها و رخدادها را تحریف می‌کنند.

وی با بیان اینکه ۵۰ میلیون از جمعیت کشور دوران مبارزاتی روحانیت و مردم علیه پهلوی را ندانسته و اطلاعاتی ندارند، تصریح کرد: امروز یکی از عملیاتی‌ترین محورهای دشمن این است که به مردم القا کند که انقلاب مردم ایران اشتباه بود و برای آن از پخش فیلم‌های تقطیع شده و تحریف‌شده از دوران ستم‌شاهی در رسانه‌های خود استفاده می‌کنند و به دلیل عدم آگاهی جامعه برخی از مردم آنها را باور می‌کنند.

مسئول روابط عمومی کل سپاه با بیان اینکه امام خمینی (ره) با برنامه‌ریزی دقیق و با کمک مردم و عنایت خدا دشمنان که کشور را در سلطه خود گرفته بود بیرون کردند، عنوان کرد: طبق آمار برنامه دوران شاه 70درصد مردم در روستاها بدون هیچ‌گونه امکانات اولیه در حال زندگی بودند و شهر برای افراد مفرح و دشمنان بود.

شریف با بیان اینکه امروز ایران در عرصه درمانی پیشرفت‌های زیادی کرده، افزود: در دوران ستم‌شاهی کادر درمان کشور را هندی‌ها و فیلیپینی‌ها و غیره تشکیل داده بود ولی بعد از انقلاب، کادر درمان‌های ایرانی در حال درمان توریست‌ها و گردشگران هستند که برای درمان به ایران مسافرت می‌کنند.

وی با بیان اینکه امروز تمام تصمیمات ایران در درون کشور گرفته می‌شود ولی در دوران شاه تصمیمات برای مردم را آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها و دیگر مستکبرین می‌گرفتند، تصریح کرد: پیشرفت ایران از اول انقلاب تاکنون در زمینه‌های مختلف باوجود تحریف همه‌جانبه علیه کشور چشمگیر بوده ولی جریان دشمن با رسانه‌هایی که در دست دارد اجازه نمایش قدرت و پیشرفت انقلاب اسلامی را نمی‌دهد و با جریان تحریف ذهن جوانان را به سمت خود سوق می‌دهند.

مسئول روابط عمومی کل سپاه با بیان اینکه رژیم صهیونیستی در عملیات‌های خود از یک ضربه کاری صحبت می‌کردند ولی در مواجه با ایران صحبت از هزار ضربه چاقو می‌کنند، افزود: امروز رژیم صهیونیستی نسبت به سال‌های گذشته خود در پایین‌ترین سطح خود قرار دارد و قدرتی جز حرف زدن ندارد و این محصول و دستاورد خون شهیدان و ایستادگی و مقاومت مردم است.

دشمن قصد دارد داشته‌های ما را کمرنگ و کاستی‌ها را مهم نمایش دهد

شریف با بیان اینکه به فتح قله‌های نهایی نزدیکیم و به حرف‌های دشمن نباید توجه کرد، گفت: دشمن قصد دارد داشته‌های ما را کمرنگ و کاستی‌ها را مهم نمایش دهد و این خاصیت خصومت همیشگی آنان علیه انقلاب است.

وی با بیان اینکه دنیای امروز دنیای مبادله قدرت است و کشوری که قدرت نداشته باشد نمی‌تواند امنیت خود را تأمین کند، تصریح کرد: مردم و مسؤولین موانع بسیار بزرگ‌تری را از سد راه خود برداشتند و در گام دوم انقلاب باید از زیرساخت‌هایی که در چله اول انقلاب ایجاد شد به‌خوبی و با هوشمندی با تکیه‌بر نیروی جوانان انقلابی استفاده کنیم و هیچ کاری برای جوانان مستعد ایران نشدنی نیست.

سخنگوی سپاه با بیان اینکه وقتی موشک پیشرفته آمریکایی‌ها با تجهیزات جوانان ایرانی و بومی زمین‌گیر شد دنیا متوجه قدرت ایران شد، افزود: وقتی دشمن متوجه قدرت ایران باشد در مذاکرات حواسش را جمع می‌کند که این‌طور نیست که بخواهند چیزی بگیرند و بروند ولی اگر کشوری در تأمین امنیت مردمش ضعیف باشد مجبور به مذاکره می‌شود که نتیجه‌اش شکست و تحقیر است.

سردار شریف با بیان اینکه سپاه در هر زمینه‌ای که نیاز باشد در کنار مردم است، گفت: سپاه تا دیروز در عرصه دفاع از کشور دست به تفنگ بود تا به مردم گزندی نرسد و از امروز در عرصه خدمت به مردم کم برخوردار حضور دارد و در این مسیر بسته‌های معیشتی را تأمین و بین خانواده‌ها توزیع می‌کند ؛ مسؤولین کشور باید با تلاش شبانه‌روزی برای رفع مشکلات تلاش کنند و این وظیفه‌ای است که بر دوش همه است.

وی با بیان اینکه آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها در چند دهه گذشته هر کاری که می‌خواستند علیه کشورها کردند، تصریح کرد: مشکلات معیشتی و صنفی ازجمله مواردی است که استکبار از طریق رسانه‌های در اختیار خود، با تحریف واقعیت سعی در بزرگنمایی آن می‌کند ولی هیچ‌گاه توان و قدرت و کمک سپاه و دستگاه‌های مختلف که برای مردم انجام‌وظیفه می‌کنند را نمایش نمی‌دهند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha