۴ دی ۱۴۰۰، ۱۵:۲۶
کد خبرنگار: 926
کد خبر: 84590033
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

دریای مواج اسکله‌های گردشگری قشم را تعطیل کرد

قشم- ایرنا- رییس اداره بنادر و دریانوردی قشم گفت: با توجه به افزایش سرعت باد تا ۲۲ نات و نیز افزایش طول امواج به چهارپا در مناطق جنوب و غرب جزیره قشم، باسعیدو،دوستکو، لافت و هنگام اسکله‌های گردشگری این جزیره تعطیل شد.

علی اشتری روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: بر این اساس، تردد شناورهای گردشگری در مسیر اسکله‌های شیب دراز، هنگام و کندالو ممنوع است.

وی ادامه داد: هم اکنون بادهای جنوب غربی تا شمال غربی در خلیج فارس و تنگه هرمز وزیدن گرفته است که با توجه به وضع موجود وسعت دید به چهار کیلومتر رسیده است.

رییس اداره بنادر و دریانوردی تصریح کرد: وضعیت دریا به صورت مستمر پایش می‌شود و در صورت احراز شرایط جوی بلافاصله اسکله‌های گردشگری بازگشایی می‌شود.

وی افزود: امنیت مسافران در درجه نخست اهمیت قرار دارد و از این رو گردشگران از تجمع در اسکله‌های گردشگری خودداری کنند.

اشتری خاطرنشان کرد: تردد شناورهای مسافری به مقصد بندرعباس و لندینگ کرافت‌ها در مسیر بنادر پهل و لافت بدون اخلال در حال انجام است.

هشت اسکله گردشگری در مناطق شیب دراز، کندالو، هنگام، لافت، گورزین، سهیلی، طبل و گوران شهرستان قشم فعالیت می‌کنند. این شهرستان ۱۹ اسکله مسافری، تجاری و گردشگری دارد.

جزیره قشم با وسعت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع از تنگه هرمز به موازات ساحل جنوبی ایران به طول ۱۳۵ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر داز توابع هرمزگان است و ۳۰۰ کیلومتر خط ساحلی دارد.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات ساحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ و عرض میانگین ۱۱ کیلومتردر میان آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha