برف و باران استان همدان را فرا می‌گیرد

۲۹ آذر ۱۴۰۰، ۱۳:۱۵
کد خبر: 84582110
برف و باران استان همدان را فرا می‌گیرد

همدان- ایرنا- کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان گفت که فعالیت سامانه بارشی از بعدازظهر امروز (دوشنبه) در استان موجب بارش باران و ریزش برف می شود.

«محمدحسن باقری شکیب» روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بر اساس بررسی داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی، آسمان بیشتر نقاط استان همدان در ۲۴ ساعت آینده نیمه ابری تا تمام ابری، همراه با بارش باران، ریزش برف و وزرش شدید باد پیش بینی می شود.

وی افزود: در پی فعالیت این سامانه سرعت وزش باد در بیشتر نقاط استان افزایش می یابد و در برخی از نقاط به ۸۰ کیلومتر در ساعت نیز می‌رسد.

باقری شکیب با اشاره به اینکه بیشتر فعالیت این سامانه در شامگاه دوشنبه است، ادامه داد: سامانه بارشی از عصر سه شنبه آسمان استان را به تدریج ترک می کند و برای شب یلدا بارش برف و باران متوقف می شود.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان افزود: در پی خروج این سامانه، دمای کمینه هوای استان ۲ تا چهار درجه سانتیگراد کاهش و دمای بیشینه نیز یک تا سه درجه سانتیگراد افزایش می یابد.

به گفته وی، با فعالیت این سامانه ریزش برف در نقاط کوهستانی و گردنه ها موجب لغزندگی سطح جاده می شود که رانندگان باید برای تردد در این محورها زنجیر چرخ به همراه داشته باشند.

باقری شکیب افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته کمینه دمای هوای همدان یک درجه سانتیگراد زیر صفر و بیشینه دمای شهر نیز ۱۰ درجه سانتیگراد بالای صفر به ثبت رسیده است.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان گفت: در همین مدت، نهاوند ۱۴ درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین شهر استان و قهاوند با پنج درجه سانتیگراد زیر صفر سردترین شهرهای استان همدان بودند.

آب و هوای استان همدان در نتیجه وجود کوه‌های مرتفع، رودخانه‌ها و پستی و بلندی‌های زیاد به شدت متغیر است و زمستان‌های سرد، پر برف و باران و تابستان‌های معتدل دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha