۲۶ آذر ۱۴۰۰، ۱۷:۱۷
کد خبرنگار: 1210
کد خبر: 84580267
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

آلبوم موسیقی «جُز عشق ندارم هنری» رونمایی شد

۲۶ آذر ۱۴۰۰، ۱۷:۱۷
کد خبر: 84580267
آلبوم موسیقی «جُز عشق ندارم هنری» رونمایی شد

تهران- ایرنا- گروه موسیقی «نغمه گردان» در فرهنگسرای رسانه از آلبوم موسیقی خود با عنوان «جُز عِشق نَدارم هُنری» رونمایی کرد.

به گزارش روز جمعه گروه فرهنگی ایرنا از حوزه هنری، مراسم رونمایی از آلبوم گروه موسیقی نغمه گردان به نام جُز عِشق نَدارم هُنری با حضور میرعلیرضا میرعلی‌نقی، تاریخ‌نگار موسیقی شهری، محمدجواد عظیمی، استاد تخصصی موسیقی در شعر، احسان عبایی و محسن حسینی از اعضای اصلی گروه نغمه گردان همچنین جمعی از اهالی موسیقی در فرهنگسرای رسانه تهران برگزار شد.

پس از پخش یکی از قطعات آلبوم که ترانه اش را مرحوم تورج نگهبان سروده بود؛ میرعلیرضا علی‌نقی، تاریخ‌نگار موسیقی شهری روی صحنه آمد. وی با ابراز خرسندی از اینکه پس از مدت‌ها در جمع اهالی موسیقی فاخر و جدی قرار گرفته است، گفت: در شرایطی که تولید آلبوم به صورت فیزیکی و در فضای واقعی بسیار کار دشواری شده خوشحال هستم افرادی موفق به انتشار اثری شده‌اند که حرف بسیاری برای گفتن دارد و از ابتذال آنچه این روزها در بازار موسیقی رایج است، فاصله گرفته اند.

علی‌نقی همچنین با اشاره به اینکه جمع‌آوری آثار مرحوم نگهبان به من واگذار شد، افزود: تورج نگهبان بیش از هزار ترانه و شعر از سال‌های قبل انقلاب تا آخرین روزهای زندگی داشت که بسیار پراکنده بود.

آهنگسازی مقوله ای دشوار است

همچنین محمدجواد عظیمی، متخصص حوزه موسیقی در شعر روی صحنه آمد و گفت: در گذشته دانش آموختگان دانشگاهی، خروجی چندان تاثیرگذاری نداشتند چرا که بیشتر بر پایه تئوری، مفاهیمی را دریافت می کردند و فرصت تجربه و نقد موسیقی به آنها داده نمی‌شد. به همین خاطر خروجی آموزشگاه های موسیقی پربارتر از دانشگاهیان بود اما امروز شاهد فارغ التحصیلانی هستیم که از نظر فنی می‌توانند موسیقی را نقد کنند، به چالش بکشند و با تحلیل های شان در زمینه موسیقی و ملودی به ارتقای کیفیت این حوزه کمک کنند.

عظیمی همچنین بیان کرد: آهنگسازی مقوله ای بسیار دشوار است و باید اشاره کنم قطعات مختلف این آلبوم از کیفیت بسیار بالا و متنوعی بهره مند است. در تازه ترین اثر گروه نغمه گردان، آهنگساز در قطعه های مختلف موسیقی، وزن و کلام را مورد توجه قرار داده و به این ترتیب بر جذابیت کار خود افزوده است. در عصری که گوش ما مجبور به شنیدن موسیقی و ترانه های دم دستی است انتشار چنین آلبومی را باید غنیمت دانست.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha