کارنامه استان مرکزی در مبارزه با کرونا قابل قبول است

اراک - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: کارنامه کادر درمان استان مرکزی در مقابله با کووید ۱۹ و کمک به مهار افسارگسیخته بیماری در این استان قابل قبول است.

آیت‌الله «قربانعلی دری نجف‌آبادی» روز پنجشنبه در آیین تجلیل از مقام شامخ پرستاران در مصلی اراک به مناسبت هفته پرستار ، افزود: با شیوع کرونا همه امکانات استان با کمک مردم، مسئولان و افراد خیر بسیج شد تا برای مقابله با این تهدید سلامت وارد میدان شوند.
وی اظهارداشت: نیروی انسانی، مدیریت، اجرای سیاست درست و خدمت‌دهی پرستاران از عوامل موثر و مهم کنترل کرونا در این استان بوده است.
امام جمعه اراک گفت: بیش از آنکه از پزشکان در جریان شیوع کرونا قدردانی شود باید قدردان زحمات پرستاران بود زیرا این نیروهای خدوم بیشتر از احساس وظیفه به بیماران خدمات ارایه کردند.
آیت‌الله دری‌ نجف‌آبادی افزود: نظام پرستاری ایران کانونی از تخصص، انگیزه، فداکاری، مسئولیت شناسی و مسئولیت‌پذیری است.
وی اظهارداشت: با انتشار ویروس کرونا در استان بیمارستان آیت الله خوانساری اراک که ویژه بیماران سرطانی بود برای ارایه خدمات به بیماران کرونایی آماده شد و مکان مصلی اراک نیز ۲ ماه زودتر از کشور برای واکسیناسیون به صورت تجمیعی عمل کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت:  ۱۴ دانشجو جدید بین‌المللی برای تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی اراک پذیرش شده‌اند و اکنون ۷۰ دانشجو خارجی در دانشگاه علوم پزشکی اراک به تحصیل اشتغال دارند.
دکتر «محمد جمالیان» افزود: این دانشجویان در رشته‌های پزشکی، پرستاری، اتاق عمل و دندانپزشکی به اراک آمده‌اند.

وی اظهار داشت: ایمیلی  از دانشگاه سوریه به دانشگاه علوم پزشکی اراک ارسال شده است و تفاهمنامه‌ای  با دانشگاه دمشق برای گسترش مراودات بهداشتی در جریان است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: تعداد پرستاران استان مرکزی نسبت به تخت بستری مراکز درمانی، هفت دهم بود که با جذب پرستار در سال گذشته به ۹ دهم رسیده و هنوز با شاخص استاندارد یک و ۲ دهم پرستار به‌ازای هر تخت بستری فاصله است.
دکترجمالیان با تبریک روز پرستار افزود:  مردم و مسئولان قدردان زحمات پرستاران و کادر درمان در زمان شیوع کرونا هستند و هیچ تلاشی از آنان در نظر مردم مغفول نمانده است.
وی اظهارداشت: زحمات بی‌دریغ کادر درمان در دوران کرونا در تاریخ بهداشت استان ثبت شده است و ماندگار خواهد بود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت:  حمایت‌های معنوی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در حوزه بهداشت و درمان در استان مرکزی موجب شد تا دانشگاه علوم پزشکی اراک رتبه برتر کشوری را کسب کند.
دکتر جمالیان افزود: پرستاران استان با وجود پرداخت نشدن اضافه کار و کارانه در زمان شیوع کرونا از هیچ خدمتی کوتاهی نداشتند و این نشانگر بلوغ شخصیتی و تعهد این قشر زحمتکش است.

۱۶ واحد بیمارستانی استان مرکزی با مدیریت دولتی، سه بیمارستان با راهبری حوزه مدیریت درمان تامین اجتماعی و سه بیمارستان خصوصی در اراک و ساوه ارایه خدمت دارند.
۶۹۸ پزشک عمومی، ۴۸۵ پزشک متخصص و فوق تخصص و یک هزار و ۷۲۶ کارشناس رشته های مختلف پیراپزشکی و مامایی در استان مرکزی فعالیت می‌کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha