۱۲۲ هزار نفر در آذربایجان‌شرقی برای طرح جهش مسکن ثبت‌نام کردند

تبریز - ایرنا - معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان‌شرقی با اشاره به استقبال مردم از طرح جهش مسکن گفت: تاکنون ۱۲۲ هزار متقاضی در استان برای این طرح ثبت‌نام کرده‌اند.

مهدی اسحقی نژاد، روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه ثبت نام در این طرح از ۲۸ مهر امسال آغاز شده و دوباره تا پایان آذر ماه تمدید شده است، افزود: ثبت نام در این طرح تا ۱۵ آذر تمدید شده بود که به علت استقبال متقاضیان و پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی، دوباره تمدید شد.

وی با بیان اینکه متقاضیان استفاده از تسهیلات این طرح از ۳۱ شهر استان و شهرهای جدید سهند و شهریار ثبت نام کرده اند، اظهار داشت: در بیشتر این شهرها اراضی مورد نظر برای ساخت مسکن در این طرح شناسایی شده و در برخی مناطق نیز اراضی مورد نظر در حال مطالعه و مشخص شدن است.

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان‌شرقی گفت: متقاضیان ثبت نام کننده از جهت واجد شرایط بودن در ماه آینده پایش و نتایج جهت ادامه روند ثبت‌نام از طریق پیامک به متقاضیان اطلاع رسانی می شود.

اسحقی نژاد، ادامه داد : در این طرح، تسهیلات ۴۰۰ میلیون تومانی در شهر تبریز، تسهیلات ۳۵۰ میلیون تومانی در سایر شهرها و تسهیلات ۲۵۰ میلیون تومانی در روستاها ارائه می‌شود.

وی یادآوری کرد: افراد متقاضی بدون توجه به کدملی، پنج سال اخیر را برابر اسناد و مدارک در هر شهری که ساکن باشند می‌توانند درخواست ساخت مسکن را در همان شهر بدهند.

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان‌شرقی گفت: فاقد مسکن بودن از شروط مهم ثبت نام برای سرپرستان خانوار و حتی افراد مجرد واجد شرایط بوده و بر این اساس متقاضیان باید از یکم فروردین ماه سال ۸۴ تاکنون هیچگونه معامله مسکن و سابقه مالکیت مسکونی نداشته باشند. 

اسحقی نژاد، افزود: برای ثبت نام در این طرح متقاضیان باید از اول انقلاب تاکنون، هیچ تسهیلات دولتی مسکن دریافت نکرده باشند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha