۱۵ آذر ۱۴۰۰، ۱۰:۲۴
کد خبرنگار: 1460
کد خبر: 84566908
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

فرماندار اردکان: اشتغال معلولان در اولویت کار انجمن ها باشد

یزد - ایرنا - فرماندار اردکان با بیان اینکه ایجاد اشتغال در نهادهای دولتی، واحدهای صنعتی و خدماتی برای معلولان در اولویت برنامه‌ انجمن‌ها و تشکل‌های حامی این قشر قرار گیرد، گفت: مسئولان مجموعه تمامی دستگاه ها وظیفه دارند در این مورد مسئولان شهرستان و بهزیستی را همراهی کنند.

به گزارش ایرنا مصطفی پوردهقان روز دوشنبه به مناسبت هفته بهزیستی( هشتم تا چهاردهم آذر) در دیدار با رییس اداره بهزیستی ،نمایندگان تشکل‌ها و انجمن‌های معلولان شهرستان ، برخورداری از حقوق شهروندی را حق همه افراد جامعه عنوان کرد و افزود: معلولان باید مانند هر شهروند دیگری از حقوق خود در همه زمینه‌ها برخوردار باشد.
وی کمبود فضای نگهداری معلولان، امکانات توان‌بخشی و اشتغال را  مهمترین مشکل این افراد برشمرد و تصریح کرد: در این خصوص به زودی هم مرکز انجمن معلولان و هم مرکز جامع نگهداری فرزندان بی سرپرست از طریق مسئولیت اجتماعی صنایع احداث می شود.

فرماندار اردکان اظهارکرد: هرچند ایفای مسئولیت اجتماعی صنایع در این حوزه بیشتر احساس می‌ شود ، برای سایر مراکز از جمله تجهیز مرکز نگهداری معلولان ذهنی نیز مساعدت می شود.

پوردهقان با اشاره به وجود ۱۵ مرکز توانبخشی و نگهداری از یکهزار و ۷۰۰ معلول ذهنی ،جسمی و حرکتی گفت: بدون شک نگهداری و تأمین هزینه‌های این قشر از جامعه نیازمند همکاری و همراهی بدنه دولت و حمایت خیران و صنایع است که در حال رایزنی برای اختصاص بودجه‌ مناسب جهت تامین بخشی از این هزینه‌ها هستیم.

در ادامه هرکدام از نمایندگان مراکز با ارایه گزارشی، اقدام های خود در خدمات‌رسانی به جامعه معلولان نسبت به بیان مسایل ،مشکل و درخواست‌ها اقدام کردند.

  بهزیستی اردکان ۲۱۲ خانوار نیازمند شهرستان را تحت پوشش و حمایت خود دارد و خدمات را از طریق  ۱۴ مرکز توانبخشی روزانه و شبانه روزی، معاینه در منزل ، پنج موسسه فعال در حوزه پیشگیری و همین تعداد موسسه خیریه همکار و سه مرکز مثبت زندگی به متقاضیان ارایه می کند.

مرکز این شهرستان ۱۳۰ هزار نفری در ۶۰ کیلومتری شمال غربی شهر یزد قرار دارد، متشکل از شهرهای عقدا، خرانق،  احمدآباد و اردکان است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha