۱۳ آذر ۱۴۰۰، ۱۳:۴۶
کد خبرنگار: 3135
کد خبر: 84565010
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

واکسیناسیون خانه به خانه کرونا در کرمان اجرا شود

کرمان- ایرنا- استاندار کرمان گفت: برنامه عملیاتی جهادی خانه به خانه برای تزریق واکسن کرونا با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و بسیج در استان باید اجرا شود.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کرمان، علی زینی‌وند روز شنبه در نشست ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا افزود: براساس تجارب گذشته نوع فراگیر سویه جدید تحقیقا به کشور ما هم وارد می‌شود و لذا باید برنامه عملیاتی جهادی خانه به خانه برای واکسیناسیون اجرا کنیم.
وی افزود: با تاکید رییس جمهوری واکسیناسیون اتباع خارجی اعم از مجاز و غیرمجاز نیز باید تکمیل شود.
زینی‌وند ابراز داشت: باوجود آمادگی خوب استان برای مقابله با تشدید بیماری، امیدواریم تخت‌های بیمارستانی خلوت باقی بمانند؛ اما بیمارستان‌ها برای اطمینان خاطر مانوری شامل کنترل دستگاه‌های اکسیژن، داروها، تخت‌ها و تجهیزات بیمارستانی انجام دهند.  
استاندار کرمان با تاکید بر اینکه تشکیل تیم‌های واکنش سریع در همه مناطق حتما از سوی دانشگاه علوم پزشکی و معاون سیاسی استانداری بررسی شود ابراز داشت: نگرانی جدی ما برای دانش‌آموزان است که حتما واکسینه شده باشند ضمن آنکه در حوزه دانشجویان نیز برای ورود به دانشگاه کارت واکسیناسیون مطالبه شود.  
وضعیت استان بهتر شده است
 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان نیز در این جلسه عنوان کرد: در استان کرمان شهرستانی با وضعیت قرمز نداریم و وضعیت استان نسبت به هفته گذشته نسبتا بهتر شده است.
محمدصادق بصیری با بیان اینکه تنها شهرستان سیرجان وضعیت نارنجی دارد عنوان کرد: شهرستان‌های بردسیر، بم، ریگان، فهرج، نرماشیر، عنبرآباد، رودبارجنوب، کهنوج، فاریاب و منوجان آبی و دیگر شهرستان‌ها در وضعیت زرد قرار دارند.
زنگ خطر و اولویت ما شهرستان کوهبنان است
رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان نیز در این جلسه گفت: وضعیت استان تفاوت عمده‌ای به لحاظ تعداد بیماران بستری نسبت به هفته گذشته نکرده و ۱۰ درصد کاهش بستری داریم.
دکتر حمیدرضا رشیدی‌نژاد ادامه داد: به طور متوسط روزانه ۴۵۰ تا ۵۰۰ بیمار بستری داریم و تعداد بیماران بستری در آی‌سی‌یو و تحت دستگاه تنفس مصنوعی کمتر شده است.
وی با اشاره به همجواری با ۲ شهرستان قرمز خراسان جنوبی و یزد گفت: زنگ خطر و اولویت ما شهرستان کوهبنان است که تعداد بیماران مثبت اندکی در حال افزایش است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان اظهار داشت: ۲ میلیون و ۹۰ هزار نفر دز اول و یک میلیون و ۶۹۰ هزار نفر دز دوم واکسن را در استان تزریق کرده‌اند.
وی بیان کرد: ۸۱ درصد جمعیت هدف استان نوبت اول و ۶۵ درصد جمعیت هدف نوبت دوم واکسن را دریافت کرده‌اند. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha