امام جمعه خرمشهر: دولت از موضع لغو تحریم‌ها در مذاکرات عقب‌نشینی نکند

آبادان - ایرنا - امام جمعه خرمشهر با اشاره به آغاز مذاکرات ایران با غرب گفت: دولت سیزدهم به هیچ وجه از موضع خود مبنی بر لغو تحریم‌ها در مذاکرات عقب‌نشینی نکند.

به گزارش ایرنا حجت‌الاسلام محمدجواد عادل‌پور در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه خرمشهر در مسجد جامع این شهر بیان کرد: مذاکرات برجام با هدف لغو تحریم‌ها و تعهد پذیر کردن غربی‌ها است البته آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها پای مذاکره هستند و برخی دولت‌های عرب علیه جمهوری اسلامی فضاسازی می‌کنند تا شاید از موضع خود در رابطه با لغو تحریم‌ها عقب‌نشینی کند.

وی افزود: اروپا و آمریکا و کسانی که فضاسازی می‌کنند در مقابل اراده پولادین مردم و ملت سرافراز یک راه بیشتر ندارند و آن هم پایان دادن به تحریم‌های ظالمانه است چون همه ما می‌دانیم که آمریکا و اروپا و دولت سیزدهم مانند گذشته نیستند.

حجت‌الاسلام عادل‌پور گفت: این دولت بر اساس شعارهای انقلاب اسلامی پیش آمده و امیدواریم بتواند در مذاکرات برای لغو تحریم‌ها تلاش ونتیجه مطلوب را کسب کند.

خطیب جمعه خرمشهر در فرازی دیگر از خطبه‌های نماز جمعه با اشاره به سالروز قانون اساسی اظهارداشت: قانون اساسی جمهوری اسلامی خون بهاء است چرا که از سال ۱۳۴۱ تا پیروزی انقلاب و تا امروز داریم شهید می‌دهیم.

وی با بیان اینکه قانون اساسی جمهوری اسلامی عدالت محور است، افزود: مترقی‌ترین قانون اساسی مربوط به جمهوری اسلامی است چون برگرفته از آموزه های دینی اهل بیت عصمت و طهارت و قرآن است.

حجت‌الاسلام عادل‌پور با اشاره به تاکید قانون اساسی جمهوری اسلامی به عدالت محور بودن و ضرورت گسترش عدالت اظهارداشت: اندیشه و منظومه فکری امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری عدالت محور است و ما برای برقراری عدالت انقلاب کردیم.

امام جمعه خرمشهر با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با دولت سیزدهم گفت: ایشان به دولت سیزدهم توصیه کردند که هر مصوبه، لایحه، بخشنامه و اقدامی باید پیوست عدالت داشته باشد.

وی با بیان اینکه فردا یکصدمین روز فعالیت دولت سیزدهم است، افزود: دولت باید مبارزه با فساد و مفسدین  را مدنظر قرار دهد و با کارآمدی و انگیزه  توانایی تحقق عدالت را داشته باشد.

حجت‌الاسلام عادل‌پور گفت: عدالت با تصمیمات کارشناسی و توجه ویژه به دهک‌های محرومین محقق می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha