همزمان با حضور رئیس جمهور در قائمشهر بزرگترین طرح بیمارستانی مازندران افتتاح شد

ساری-ایرنا- همزمان با حضور رئیس‌جمهور در قائمشهر، بیمارستان ۳۰۰ تخت‌خوابی رازی که بزرگترین طرح بیمارستانی مازندران محسوب می‌شود، به بهره برداری رسید.

به گزارش ایرنا، پس از ۱۷ سال، مرکز آموزشی درمانی پژوهشی رازی قائمشهر شامگاه پنجشنبه با حضور رئیس‌جمهور افتتاح شد.

وزیر بهداشت در حاشیه مراسم افتتاح مرکز آموزشی درمانی پژوهشی رازی قائم‌شهر گفت که ساخت این پروژه از ۱۷ سال قبل آغاز شد و قرار بود در مدت کوتاهی به سرانجام برسد.

بهرام عین اللهی افزود : دولت سیزدهم این طرح را با پیشرفت حدود ۶۰ درصدی تحویل گرفت. با تلاش جهادی دولت، در این مدتِ بیش از دو سال، ۴۰ درصد باقی‌ماندهِ ساخت هم اجرایی شد و بیمارستان به بهره‌برداری رسید.

وی ادامه داد: برای تکمیل این طرح، دولت سیزدهم یک هزار میلیارد تومان اعتبار تخصیص داده بود.

همگام با افزایش جمعیت، توسعه کمی و کیفی خدمات پزشکی و قدیمی شدن بنای ساختمان تصمیم برآن شد تا بیمارستان جایگزین رازی در قائمشهر احداث شود و عملیات اجرایی این طرح در سال ۱۳۸۷ آغاز و کلنگ احداث این طرح بیمارستانی در آن سال در زمینی به گستره ۲۴ هزار متر مربع به زمین زده شد.

بنای جدید این بیمارستان در کنار ساختمان قدیمی آن در هسته مرکزی شهر قائمشهر در جوار امامزاده یوسف رضا(ع) آغاز و مدت زمان اجرای این طرح سه سال عنوان شد اما با گذر زمان این طرح نیز گرفتار مسائل مربوط به کمبود اعتبار و بودجه شد و سال‌ها از شروع این طرح گذشت اما نیمه کاره باقی ماند و انتظار مردم و مسئولان شهرستان برای اجرای آن در پس وعده ها باقی ماند.

با گذشت سال‌ها از آغاز ساخت بیمارستان جدید رازی با توجه به اینکه این طرح در بافت مرکزی قائمشهر قرار داشت تابلوی نه چندان زیبا از طرح عمرانی نیمه تمام جلوی دیدگان شهروندان بود به طوریکه روزها و ماه‌ها مردم نظاره گر ستون هایی بودند که به کندی بالا می رفت.

شهروندان قائمشهری و مازندرانی امیدوار و چشم انتظار تحقق وعده چندین باره مسوولان برای تکمیل بیمارستان جدید رازی بودند تا این طرح براساس وعده‌هایی که مسوولان متعدد دادند به بهره‌برداری برسد.

بیمارستان رازی یکی از ۲۵ بیمارستان دانشگاه علوم پزشکی است که عنوان بیمارستان آموزشی و درمانی نیز بر سردرب این بیمارستان قرار دارد و این یعنی اینکه بیمارستان جزو پنج بیمارستان استان است که ضمن انجام کارهای درمانی در زمینه آموزش نیروهای متخصص دانشگاهی فعالیت دارد.

این بیمارستان از جمله مراکز آموزشی و درمانی وابسته به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مازندران بوده که در سال ۱۳۱۳ تاسیس شده و پس از پیروزی انقلاب اسلامی با ۲۲۰ تخت بستری با دارا بودن بخش‌های جراحی (شامل جراحی عمومی، ارتوپدی، گوش، حلق و بینی، چشم، جراحی اعصاب و ستون فقرات)، زنان و زایشگاه و مامایی، داخلی، قلب و سی سی یو، مراقبت های ویژه، نوزادان، اتاق عمل، دیالیز، درمانگاه اورژانس، بخشهای عفونی ۱و۲، اطفال، تالاسمی، درمانگاه تخصصی و فوق تخصصی، واحد آزمایشگاه و پاتولوژی، واحد رادیولوژی، سونوگرافی و سی تی اسکن، واحد فیزیوتراپی، واحد داروخانه و بخش مسمومیت به صورت شبانه‌روزی خدمات ارایه می‌کند.

مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی رازی قائمشهر متولی سلامت جمعیت تحت پوشش شهرستان‌های قائمشهر، جویبار، سیمرغ، سوادکوه و سوادکوه شمالی است و با داشتن واحدهای تخصصی و فوق تخصصی و گروه‌های آموزشی زبده و ماهر خدماتدهی به این جمعیت را انجام می‌دهد.

تاکید و توجه ویژه دولت سیزدهم مبنی بر تکمیل طرح های نیمه تمام در خصوص این طرح تاثیرگذار بود و با تخصیص اعتبارات لازم این طرح تکمیل شده است و بنا به اعلام شرکت مادر تخصصی توسعه و تجهیز مراکز بهداشتی و درمانی کشور به عنوان مجری طرح بیمارستان ۳۰۰ تختخوابی رازی قائمشهر در زیر بنایی به وسعت ۲۴ هزار متر مربع به دانشگاه علوم پزشکی استان مازندران تحویل داده شد.

همزمان با حضور رئیس جمهور در قائمشهر بزرگترین طرح بیمارستانی مازندران افتتاح شد

روزانه ۳۵۰ تا ۴۰۰ نفر به بخش اورژانس بیمارستان مراجعه و از خدمات این بخش بهره مند می شوند که این آمار خود بیانگر نقش مهم و استراتژی مرکز است.

رازی قائمشهر همچنین تنها بیمارستان سانترال عفونی و مسمومیت مازندران است یعنی اینکه موارد بیماری ها در این زمینه در سطح استان به این بیمارستان ارجاع داده می شوند و توسط پزشکان متخصص و فوق تخصص مرکز روند درمان آنها پیگیری می شود.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی امروز همراه با تعدادی از اعضای هیات دولت برای دومین بار در قالب سفر استانی به مازندران سفر کرد.

بهره‌برداری از طرح‌های جدید نهضت ملی مسکن، چندین طرح درمانی، فاز تکمیل آبرسانی به شهر ساری، پارک جنگلی ۵۰۰ هکتاری ساری، شرکت در جشن احیای واحدهای تولیدی راکد و چند طرح عمرانی دیگر و همچنین حضور در نشست شورای اداری، دیدار با مردم ساری و نوشهر، دیدار با علما، نخبگان و خانواده شهدا و مردم استان بخشی از برنامه‌های سفر رئیس‌ دولت سیزدهم به مازندران در دور دوم سفرهای استانی است.

سفر نخست آیت‌الله رئیسی همراه با تعدادی از وزرا و اعضای هیات دولت سیزدهم به مازندران ۲۰ اسفند ۱۴۰۰ انجام شد که افزون بر دیدار با اقشار مختلف مردم و بازدید از برخی طرح‌های زیرساختی، بهره‌برداری از چندین طرح عمرانی و تعیین تکلیف تعدادی از پروژه‌های نیمه‌کاره و بر زمین مانده، نتیجه آن در نظر گرفتن ۱۷۶ مصوبه برای اجرای طرح‌های مختلف با مجموع اعتبار مصوب بیش از ۱۷۷ هزار و ۸۹۸ میلیارد ریال بود.

از پایان سال ۱۴۰۰ تا کنون افزون بر ۱۲۶ هزار و ۴۱۵ میلیارد ریال اعتبار به طرح‌های مصوب سفر نخست رئیس‌جمهور به مازندران اختصاص یافت که معادل ۷۱ درصد کل اعتبار در نظر گرفته شده برای این طرح‌ها است.

به استناد آمارهای اعلام شده توسط دستگاه‌های اجرایی و استانداری مازندران، از مجموع ۱۷۶ مصوبه سفر نخست رئیس‌جمهور به مازندران ۷۸ مصوبه به طور کامل محقق شده، در ۸۹ مصوبه فرآیند اجرایی طی می‌شود و عملیات اجرایی با پیشرفت فیزیکی طبق برنامه در حال انجام است و اجرای ۹ مصوبه نیز در حال پیگیری است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha