۹ آذر ۱۴۰۰، ۲۰:۱۹
کد خبرنگار: 3118
کد خبر: 84561184
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

 رییس حوزه هنری : اصفهان جایگاه هنر مومنانه و تمدن ساز است

اصفهان - ایرنا - رییس حوزه هنری کشور گفت: اصفهان جایگاه هنر مومنانه و تمدن ساز به دور از خودنمایی و حدیث نفس است که هنرمندانش اثر خلق شده را از سوی حضرت حق می‌دانند.

به گزارش ایرنا محمدمهدی دادمان عصر سه‌شنبه در آیین معارفه رییس حوزه هنری اصفهان افزود: هنر هنرمندان مسوولانه و این هنر انقلابی در چنین میراثی استوار است که  از درون آغاز و بیرون را دگرگون می‌کند.

رییس حوزه هنری تصریح کرد: هنرمندان این شهر جهان را می‌سازند  و این هنر نه هنر تقلیدی و نه سطحی و از عمق سلوک هنرمند است.

در ادامه این مراسم رییس جدید حوزه هنری استان اصفهان با اشاره به اینکه حوزه هنری به‌واسطه انقلاب اسلامی شکل‌گرفته است،اظهار داشت: حوزه هنری اصفهان شعار خود را قلب تپنده هنر نصف جهان گذاشت و در این زمینه کنار همه دستگاه‌های اجرایی به تولید آثار هنری و جریان سازی فرهنگی  هنری در کشور پرداخت.

احمد نوری افزود: یکی از اقدامات مهم حوزه هنری شبکه‌سازی و هم‌افزایی بین هنرمندان، شناسایی و کشف استعدادهای هنری به‌خصوص شهرستان‌ها و توانمندسازی آن‌ها بوده است.

وی به اهداف پیش رو پرداخت و ادامه داد: تقویت هنر معاصر فرهنگ ایرانی و اسلامی،مردمی کردن هنر و تقویت ویژه هنر و تاریخ شفاهی هنر از اقدامات مهم است و اصفهان می‌تواند مرکز اصلی تاریخ شفاهی کشور شود.

در پایان این آیین احمد نوری به عنوان رییس حوزه هنری اصفهان معرفی و از مجتبی شاه‌مرادی رییس پیشین این نهاد قدردانی شد.

شاه مرادی از دی‌ پارسال تاکنون رییس حوزه هنری اصفهان بود.

همچنین در حاشیه این مراسم  از سامانه خرید آنلاین کتاب‌های حوزه هنری با عنوان" ۴ باغ" رونمایی و  عملیات اجرایی سینما تئاتر روباز حوزه هنری اصفهان آغاز شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha