۹ آذر ۱۴۰۰، ۱۱:۳۴
کد خبرنگار: 3153
کد خبر: 84560455
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

فرمانده ناوگان شمال: راهبرد نیروی دریایی ارتش دفاعی و بازدارنده است

رشت - ایرنا- فرمانده ناوگان شمال و ارشد ارتش جمهوری اسلامی در گیلان گفت: راهبرد نیروی دریایی ایجاد بازدارندگی دریایی و عملیاتی کردن توانایی دفاع همه جانبه است که با استفاده از ظرفیت دیپلماسی دفاعی و دیپلماسی دریایی در رزمایشهایی با کشورهای همسایه و همچنین مشترک‌المنافع  اجرا می‌شود.

امیر دریادار عبدالوهاب طاهری روز سه شنبه در صبحگاه مشترک نیروهای مسلح مستقر در گیلان به مناسبت هفته نیروی دریایی ارتش در ستاد فرماندهی منطقه چهارم نیروی دریایی ارتش در بندرانزلی  اظهار داشت: این دستاوردها ماحصل تلاش های صورت گرفته نیروهای متخصص کشورمان و بومی سازی همراه با فناوری روز در زمینه های تجهیزات نظامی و انواع سامانه جنگ های الکترونیکی ،زیرسطحی ، روسطحی ، پهپادی ، تسلیحات موشکی ، سامانه های الکترونیکی ، مخابراتی و راداری  است. 

وی ساخت انواع موشک اندازها، ناوشکن ها و زیردریایی ها و دیگر تسلیحات را از جمله این دستاوردها عنوان و خاطرنشان کرد : تنها بخشی از اهتمام نیروی راهبردی حفظ تمامیت ارضی و استقلال کشور و صیانت از دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است و راهبرد اصلی نیروی دریایی ارتش گسترش و افزایش عمق استراتژیک در دفاع از ارزشهای اسلامی ایران است.

فرمانده ناوگان شمال و ارشد آجا در گیلان تصریح کرد: نیروی دریایی مهد پرورش جوانان غیرتمند مومن و ولایتمداری است که تمام تلاش خود را معطوف به پیشرفت و ترقی و ارتقای توان ، نظم همه‌جانبه علوم دریایی و دفاع از مرزهای ایران اسلامی کرده اند. 

نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت نیز در این مراسم گفت: نیروی دریایی ارتش  در دریاهای جهان حضوری همه جانبه دارد و با فتح آبراهه ها از کنار نیروهای پوشالی دشمن می گذرد  .

آیت الله رسول فلاحتی اظهار داشت: نیروی دریایی برای حراست از جغرافیای ایران و سواحل کشورها حضور دارند و تحلیلگران معاصر معتقدند ایران حضوری  هوشمندانه در دریا دارد. 
وی تصریح کرد : این نشان می دهد که نیروی دریایی در سایه تعهد مایه امید دریانوردان و کسانی است که در دریا تلاش می کنند . 
وی خاطر نشان کرد : اگرچه تاریخ نیروی دریایی در ایران چندین هزار ساله و به قدمت تاریخ کشور است و هیچ ملتی چنین تاریخی را ندارد ولی امروز نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی به خاطر داشتن چند ویژگی از یک موقعیت سوق‌الجیشی و داخلی و فراملی برخوردار است.
وی با اشاره به اتلاق صفت راهبردی از سوی مقام معظم رهبری برای نیروی دریایی افزود: راهبرد در لغت سیاسی جهان معاصر از چند ویژگی برخوردار است اولین آن ایمان است. ایمان یکی از راهبردهای عمیق نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی است که موجب تمایز نیروی دریایی ما از همه نیروهای مسلح جهان شده و دومین ویژگی تعهد در کنار ایمان است.

پس از اجرای سان نظامی نیروهای مسلح مستقر در گیلان ، از چهار جانباز دفاع مقدس و بازنشسته نیروی دریایی ارتش تجلیل شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha